Basilej - Bern 3:1Návod pro Spartu? Basilej porazila v lize Bern, Vaclík chytil penaltu

Bern

Fotbalisté FC Basilej s brankářem Tomášem Vaclíkem by mohli dát Spartě návod jak překonat Young Boys Bern v Evropské lize. V domácí ligové soutěži zvítězili 3:1 a po sedmi kolech vedou tabulku o dva body před FC Curych.

Basilejský gólman Tomáš Vaclík zasahuje.

O branky švýcarského mistra se postarali González, Streller a Kakitani, Vaclíka v brance domácích překonal jen Nuzzolo v 32. minutě. Stejného hráče český gólman po hodině hry fauloval a Gajič mohl vyrovnat na 2:2 z penalty, kterou však Vaclík zneškodnil.

V dresu vítězů nastoupil Marek Suchý až na poslední čtyři minuty, Jan Lecjaks odehrál za Bern posledních 22 minut. Young Boys jsou v tabulce čtvrtí s devíti body.

Sestava Bernu: Mwoto - Wüthrich, Von Bergen, Rochat - Gajič, Sanogo, Hadergjonaj, Sutter (68. Lecjaks) - Steffen, Nuzzolo (86. Kubo), Affum (74. Frey). Trenér: Bertone.