Slovan rychlý Střihavkův gól nezlomil, vyhrál 3:1

Bratislava

Fotbalisty Slovanu Bratislava nezlomil rychlý gól, který mu v zápase s Banskou Bystricou dal už ve třetí minutě český útočník David Střihavka. Slovenský mistr vyhrál 3:1, v tabulce je s jednou porážkou třetí o dva body za Trenčínem, ale má zápas k dobru.

Trenér František Straka

Trenér František Straka neměl radost, když jeho svěřenci chybou v obraně darovali hostům vedoucí gól. Pak ale soupeř Sparty v Evropské lize převzal iniciativu, už za tři minuty si guinejský záložník Soumah naběhl za obranu hostí a vyrovnal. Po půlhodině strhl vedení na stranu Slovanu Štefánik. Halenár pak trefil z dálky břevno a sedm minut před koncem i síť.

Český obránce Tomáš Jablonský odehrál celý zápas, Pavla Fořta v útoku na poslední čtvrthodinu vystřídal Vittek.

Sestava Slovanu: Perniš - Čikoš, Gorosito, Niňaj, Jablonský - Grendel, Halenár - Peltier, Štefánik (57. Mészáros), Soumah - Fořt (76. Vittek).

Slovenská fotbalová liga - 8. kolo:
Trnava - Senica 2:2 (42. Vlasko, 68. Mikovič - 39. a 88. Pillár)
Slovan Bratislava - Banská Bystrica 3:1 (6. Soumah, 30. Štefánik, 83. Halenár - 3. Střihavka).
Podbrezová - Zlaté Moravce 0:0
Ružomberok - Košice 1:1 (5. Almaský - 13. Novák)
Trenčín - Myjava 2:0 (31. Simon, 75. Opatovský)
Dunajská Streda - Žilina 2:2 (28. Jurčo, 51. Krišto - 8. Čmelík, 50. Mihálik)