Baroš dal v generálce Liverpoolu na LM dva góly

Milan Baroš vstřelil dvě branky v generálce Liverpoolu na středeční úvodní zápas prvního předkola Ligy mistrů. V přípravném zápase s Wrexhamem, který hraje čtvrtou anglickou ligu, nastoupil po přestávce a pomohl svému týmu k výhře 4:3.

Před vyprodaným hledištěm pro 10.000 diváků se nejprve Liverpool pochlubil trofejí za vítězství v Lize mistrů, ale pak se domácí v osmé minutě zápasu překvapivě ujali vedení. Ještě v prvním poločase však dvěma góly nepříznivý stav otočil Fernando Morientes.

O přestávce udělal trenér Rafael Benítez devět změn v sestavě a místo Morientese na trávník poslal Baroše. Ten se mu odvděčil dvěma brankami, kterými Liverpoolu zařídil bezpečné vedení 4:1. Domácí v posledních deseti minutách už jen snížili na 3:4.

Pro vítěze Ligy mistrů ve středu začíná soutěžní sezona. S velšským šampionem TNS Llansantffraid se utkají o postup do druhého předkola Ligy mistrů. Po úvodním domácím zápase budou hrát odvetu právě na stadionu ve Wrexhamu, protože stánek Llansantffraidu má kapacitu jen dva tisíce diváků.

V prestižní evropské soutěži obhájci trofeje začínají hned od první fáze, protože po pátém místě v anglické lize jim účast zajistila až výjimka od Evropské fotbalové unie UEFA.