Benfika darovala vlastním gólem Chelsea vítězství

LISABON

Fotbalisté Chelsea porazili v přípravném zápase mezi dvěma ligovými mistry Benfiku Lisabon 1:0. Vítězství londýnskému klubu daroval domácí Ricardo Rocha, který se nešťastně trefil do vlastní branky. Petr Čech i Jiří Jarošík odehráli první poločas, poté trenér José Mourinho vystřídal téměř celou jedenáctku.

Zápas začal minutou ticha za oběti teroristických útoků v Londýně. Čecha prověřila zejména Rochova hlavička a před koncem poločasu Simaova nepříjemná střela z šestnácti metrů. Po přestávce strážil tyče Chelsea Ital Cudicini, střelec dvou branek v předchozí přípravě s amatérským týmem Wycomb Jarošík zůstal také na lavičce.

Portugalský trenér José Mourinho byl s výkonem svých svěřenců ve své vlasti spokojený. "Výsledek dnes nebyl to nejdůležitější. Hlavní je, že všichni tvrdě pracovali," řekl po výhře nad portugalským šampionem. Trenér vyzkoušel i novou posilu Asiera del Horna a obránce vyhlášený kvalitními přímými kopy dokonce málem skóroval, když ve druhém poločase trefil břevno.

Nyní anglického mistra čeká turné po Spojených státech amerických, v jehož průběhu se mimo jiné dvakrát utká s finalistou uplynulého ročníku Ligy mistrů AC Milán.