Rubriky:

Evropské ligy

Náboj bitvě Sparty se Slovanem zůstane. Proti Letenským půjde místo Straky Chovanec

16. října 2014 10:16 - Praha
(Aktualizováno: 16. října 2014 15:48)

Bývalý kouč české fotbalové reprezentace Jozef Chovanec (54) se oficiálně stal nástupcem trenéra Františka Straky na lavičce slovenského mistra Slovanu Bratislava. Chovance představilo vedení klubu na čtvrteční tiskové konferenci v Bratislavě.

 

Ivan Vilček , Sport.cz

Slovan, který má za sebou sérii nezdarů zejména v domácí soutěži a nedaří se mu ani na pohárové scéně, Chovanec povede mj. i příští týden v utkání Evropské ligy proti Spartě, kde strávil většinu hráčské i trenérské kariéry. Debutovat by měl v ligovém duelu v neděli 19. října proti Trnavě. „Momentálně se soustřeďuji na nejbližší utkání s Trnavou, ale je pravda, že mužstvo Sparty znám a určitá výhoda to může být," řekl na tiskové konferenci Chovanec, jehož asistentem bude někdejší sparťanský kanonýr Horst Siegl.

"Jozef Chovanec je velká osobnost československého fotbalu. Zná slovenskou ligu a to všechno přispělo k tomu, že by měl k dnešnímu dni začít u nás působit," řekl Kašpar televizní stanici TA3. "Od nového kouče si slibujeme nějaký restart mužstva. Jeho úlohou bude dát tým dokupy po neúspěšných výsledcích. Pokusíme se získat co nejvíce bodů v lize a důstojně obstát v pohárové Evropě," dodal.

Řadu zápasů odehrál Chovanec právě po boku odvolaného Straky, díky nemuž měl mít souboj Slovanu se Spartou mimořádný náboj. A bude mít i přes jeho odvolání po prohře 0:4 v Trenčíně. Straku na lavičce nahrazuje další z velkých osobností sparťanské historie. "Velmi dobře jsem to zvážil a nabídku trénovat Slovan Bratislava jsem přijal. Je to pro mě velká výzva. Teď už se těším na práci s mužstvem, promluvím s hráči a věřím, že navážeme na ty lepší výsledky, uvedl Chovanec.

Chovanec přichází do Slovanu ve chvíli, kdy tým výsledkově tone. Nevyhrál už sedm soutěžních zápasů, během nichž získal jediný bod při hrozivém skóre 1:18. V tabulce slovenské ligy je pátý.

Tittel bude generálním manažerem

Chovanec dlouho mezi hlavními adepty na uvolněný post nefiguroval. V rodné zemi nebude na trenérské pozici poprvé. Naposledy působil právě na Slovensku. Nejprve jako sportovní manažer Ružomberoku, který později převzal i jako trenér. V minulosti působil hlavně ve Spartě, ale i v Příbrami, Krasnodaru a zkusil si i angažmá v SAE.

Hlavním uchazečem o místo ve Slovanu byl podle slovenských médií Dušan Tittel, dlouholetý hráč Slovanu a reprezentace. Nemá ovšem nejvyšší trenérskou kvalifikaci, mužstvo však mohl vést jako člověk z pozadí. Jako hlavní kouč by zřejmě byl veden Jozef Valovič. Ale zjevně z toho sešlo. Je tu jiná varianta. Dušan Tittel bude novým generálním manažerem.

Ve hře byl i kouč slovenské jednadvacítky Ivan Galád, ale majitel klubu Ivan Kmotrík svůj zájem směřoval jinam. Nekoná se ani návrat Dušana Galise, který Slovan vedl již několikrát a vybojoval s ním spoustu titulů. Klub opustil chvíli poté, co na jeho lavičku usedl Straka, se kterým si neuměl představit spolupráci. Nedostalo se ani Ladislava Hudce či Ján Kociana a Dušana Uhrina mladšího.

ivi, vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy