Manchester United prohrál v Japonsku, navíc čelil zemětřesení

TOKIO

Fotbalisté Manchesteru United utrpěli v Japonsku první porážku na svém přípravném asijském turné. V duelu, při němž stadiónem otřáslo zemětřesení, prohráli 1:2 s Kašimou. O oba góly domácího týmu se postaral Masaši Motojama, jedinou branku Manchesteru dal Ryan Giggs.

Motojama se poprvé trefil už po pěti minutách, hned vzápětí ale anglický klub dokázal odpovědět. Portugalský záložník Cristiano Ronaldo poslal před branku soupeře nízký centr, který Giggs snadno usměrnil do sítě.

Ronaldo potěšil fanoušky znovu ve 14. minutě střelou, která jen těsně minula cíl. Krátce nato se stadion zachvěl zemětřesením, které mělo podle předběžných měření sílu 5,1 stupně Richterovy stupnice. Utkání ale přerušeno nebylo a o necelých deset minut později přidal Motojama druhý gól.

Otřesy kolem pěti stupňů Richterovy stupnice mohou vážně poškodit domy, pokud se epicentrum zemětřesení nachází v hustě obydlené oblasti. V červnu zažili otřesy půdy při přátelském zápase v Jokohamě také fotbalisté Juventusu.