Skácel i Bednář skórovali při debutu za Hearts

GLASGOW

Fotbalistům Heart of Midlothian se začaly vyplácet české posily hned v úvodu skotské ligy. Rudolf Skácel a Roman Bednář skórovali při své premiéře v novém týmu a pomohli mu v prvním kole k vítězství 4:2 na hřišti Kilmarnocku. Další nový hráč v kádru Hearts Michal Pospíšil se zotavuje ze svalového zranění a dnes nebyl ani mezi náhradníky.

Rudolf Skácel (uprostřed) ještě v barvách pražské Slavie

Pro klub z Edinburghu, který přes léto výrazně posiloval díky štědrosti litevského milionáře Vladimira Romanova, nezačal zápas dobře. Přes sedm tisíc fanoušků Kilmarnocku potěšil už ve 12. minutě gólem Naismith, ale vzápětí bylo vyrovnáno poté, co se Skácel opřel z voleje levačkou do míče. Krátce po změně stran pak otočil skóre Bednář, kterému posadil míč na hlavu Skácel.

Po hodině hry vedli hosté už 3:1. V závěru zdramatizoval zápas Greerův gól, ale v 89. minutě po faulu na další posilu Jankauskase upravil Hartley u penalty na 4:2.

Celtiku Glasgow hrozila tři dny po potupném debaklu 0:5 v předkole Ligy mistrů na hřišti Artmedie Bratislava další prohra. Zachránil ho gól Craiga Beattieho v nastaveném čase, díky kterému skotští vicemistři zahájili ligu remízou 4:4 v Motherwellu. Přitom ještě v poločase díky hattricku Johna Hartsona vedli 3:1.

Výsledky - 1. kolo:
Motherwell - Celtic 4:4, Dundee United - Aberdeen 1:1, Falkirk - Inverness 0:2, Hibernian - Dunfermline 1:1, Kilmarnock - Hearts 2:4.