Bývalý brankář Slavie je pro smích. Nevídaným kiksem daroval soupeři výhru

Čeští fotbaloví příznivci si jeho jméno jistě vybaví. Slovinský gólman Aleksander Šeliga v sezóně 2005/06 oblékal dres pražské Slavie, které tehdy dokonce pomohl k postupu ze základní skupiny Poháru UEFA. Dnes čtyřiatřicetiletý rodák z Celje působí v Olimpiji Lublaň v nejvyšší slovinské soutěži a ve víkendovém ligovém utkání proti mužstvu Krka na sebe upoutal pozornost nevídaným kiksem.

Minela brankáře Šeligy ve slovinské lize.

Domácí Lublaň proti outsiderovi prohrávala od 20. minuty 0:1 a v 70. minutě inkasovala podruhé. Šeliga se rozhodl rozehrát odkop od brány nakrátko a poslal míč Darijanu Matičovi, který mu pod tlakem hostujícího útočníka balón vrátil. Šeliga ho chtěl odkopnout do bezpečí, jenže promáchnul, a přestože se pak snažil míč směřující do brány zachytit, úspěšný nebyl.

Ljublaň ve zbytku duelu stačila už jen snížit, a tak si Krka odvezla nečekanou výhru 2:1.