Necid zářil. Dvěma trefami a jednou přihrávkou zařídil výhru Zwolle

Zwolle

Parádní nedělní odpoledne prožil v nizozemské fotbalové lize útočník Tomáš Necid. Český reprezentant zazářil v utkání 14. kola proti Den Haagu, když k vítězství Zwolle 3:1 přispěl dvěma zásahy a jednou nahrávkou. Pětadvacetiletý forvard má za sebou střelecky nejvydařenější zápas od srpnového příchodu do Zwolle.

Útočník Zwolle Tomáš Necid (vpředu) v souboji se sparťanským obráncem Jakubem Brabcem..

Necid si návrat do sestavy PEC po dvouzápasovém trestu za vyloučení náramně užil. Vše odstartoval v 17. minutě, kdy tvrdou ranou pod břevno bezpečně proměnil pokutový kop. V 58. minutě se kousek za šestnáctkou zmocnil odraženého míče a poté pěknou přihrávkou vyzval ke skórování spoluhráče Drosta, jenž střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Necid pak svůj výtečný výkon završil o třináct minut později, kdy ve skluzu vsítil svou druhou branku v utkání. Hosté už stačili pouze zkorigovat stav zásluhou Kramera.

Necid, který ve Zwolle hostuje z CSKA Moskva, si ve střelecké tabulce nizozemské ligy polepšil na sedm gólů. Jednou se trefil i v Nizozemském poháru. Skóroval ve čtvrtém domácím střetnutí Zwolle po sobě.