Evropské ligy

Necid zářil. Dvěma trefami a jednou přihrávkou zařídil výhru Zwolle

7. prosince 2014 14:23 - Zwolle

Parádní nedělní odpoledne prožil v nizozemské fotbalové lize útočník Tomáš Necid. Český reprezentant zazářil v utkání 14. kola proti Den Haagu, když k vítězství Zwolle 3:1 přispěl dvěma zásahy a jednou nahrávkou. Pětadvacetiletý forvard má za sebou střelecky nejvydařenější zápas od srpnového příchodu do Zwolle.

Vlastimil Vacek, Právo

Necid si návrat do sestavy PEC po dvouzápasovém trestu za vyloučení náramně užil. Vše odstartoval v 17. minutě, kdy tvrdou ranou pod břevno bezpečně proměnil pokutový kop. V 58. minutě se kousek za šestnáctkou zmocnil odraženého míče a poté pěknou přihrávkou vyzval ke skórování spoluhráče Drosta, jenž střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Necid pak svůj výtečný výkon završil o třináct minut později, kdy ve skluzu vsítil svou druhou branku v utkání. Hosté už stačili pouze zkorigovat stav zásluhou Kramera.

Necid, který ve Zwolle hostuje z CSKA Moskva, si ve střelecké tabulce nizozemské ligy polepšil na sedm gólů. Jednou se trefil i v Nizozemském poháru. Skóroval ve čtvrtém domácím střetnutí Zwolle po sobě.