Jankulovski už hrál za AC Milán, Luganu dal gól

MILÁN

Český fotbalista Marek Jankulovski si po červencovém příchodu z Udine a vyléčení zlomeného kotníku odbyl debut v dresu AC Milán. V přípravném utkání proti švýcarskému Luganu jednou brankou přispěl k vysokému vítězství 7:0.

Marek Jankulovski

Osmadvacetiletý reprezentant zvýšil v 33. minutě na 2:0, když se k němu snesl odražený míč po rohovém kopu. Jankulovski ho poté napálil mimo dosah brankáře.

Italského vicemistra dostal do vedení Brazilec Kaká, v druhém poločase švýcarský soupeř odpadl a skóre narůstalo. Dvě přesné trefy zaznamenal Vieri, po jedné brance přidali Ševčenko, Serginho a Rui Costa. Ten byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, jelikož se asistencí podílel ještě na třech gólech svých spoluhráčů.

Jankulovski nastoupil na místě levého obránce, na němž hraje také v reprezentaci. V Udine přitom nastupoval většinou v záloze. Český hráč nefiguruje v nominaci na přípravné utkání proti Švédsku, které je na programu ve středu. Nejbližší kvalifikační zápas se uskuteční 3. září v Rumunsku.