Rubriky:

Evropské ligy

Řepka se chce po sezóně vrátit do české ligy

14. srpna 2005 10:30 - LONDÝN/PRAHA

Fotbalista Tomáš Řepka oznámil, že tato sezóna bude jeho poslední v anglickém West Hamu a že se po ní chystá vrátit zpět do Česka. Jeho úmysl prý nezviklá ani to, že nedávno s londýnským klubem podepsal smlouvu na další dva roky. "Jsem stoprocentně přesvědčen, že po sezóně zamířím domů," uvedl obránce na internetovém serveru Sky Sports.

 

Archiv

"Chtěl jsem se vrátit domů už po minulé sezóně, kdy jsem pomohl West Hamu k návratu do Premier League. Ale v klubu mě přesvědčili, abych zůstal. To už se ale znovu nestane," cituje Řepku Sky Sports.

Jednatřicetiletý bývalý reprezentant v české lize oblékal dres Baníku Ostrava a Sparty Praha. Zatím však prý netuší, který klub by měl být jeho příštím působištěm. "Baník to nebude, máme bydlení v Praze. A Sparta? To už není ten tým, jak jsem ho znal. Jsou tam jiní lidé, to není moje Sparta. A nehodlám jít ani do Slavie," tvrdí Řepka, který ale zároveň odmítá hrát v klubu v dolních patrech tabulky.

Chce odejít s čistým štítem

Rozhodovat se hodlá až po sezóně, do té doby chce podávat co nejlepší výkony ve prospěch dosavadního zaměstnavatele. "Chci pomoci West Hamu setrvat v Premier League a odejít tak z klubu s čistým štítem," řekl fotbalista, jenž v úvodním zápase nové sezóny klubu chyběl kvůli chřipce.

Jeho spoluhráči i tak doma porazili Blackburn 3:1 a Řepka věří, že mužstvo v soutěži uspěje. "Máme velmi mladý tým, většina hráčů nejvyšší soutěž nikdy nehrála. Větší zodpovědnost leží na nás starších hráčích, abychom jim pomohli v těžkých situacích zachovat chladnou hlavu," dodal český obránce.

ČTK, Sport.cz

Zrušit