Alonso zařídil výhru Liverpoolu nad Sunderlandem

Liverpool si ve druhém kole anglické ligy doma poradil se Sunderlandem. Vítězství 1:0 mu zajistil Alonso, který se trefil z přímého kopu. V základní sestavě se podle očekávání opět nenastoupil český reprezentant Milan Baroš, na hřiště přišel až na posledních 25 minut v utkání.

Manchester United doma vydřel vítězství 1:0 nad Aston Villou, když jediný gól utkání vstřelil nizozemský kanonýr Ruud Van Nistelrooij. V týmu hostů se ani na lavičce náhradníků neobjevil český záložník Patrik Berger.

Manchester má tak po dvou kolech plný počet bodů stejně jako Charlton a Tottenham. Charlton zvítězil na svém hřišti 1:0 nad Wiganem a Tottenham si poradil 2:0 s Middlesbrough a s celkovým skóre 4:0 je v čele tabulky.

V dresu West Hamu odehrál celý zápas český obránce Tomáš Řepka, jehož tým uhrál bezbrankovou remízu na půdě Newcastlu.

West Bromwich doma porazil Portsmouth 2:1 a je prozatím na páté příčce Premier League. Naopak jeho soupeř ještě nezískal ani bod a je společně se Sunderlandem poslední.

Anglie - 2. kolo:
Manchester United - Aston Villa 1:0 (66. Van Nistelrooij), Blackburn - Fulham 2:1 (15. Pedersen, 71. Tugay - 49. McBride), Charlton - Wigan 1:0 (42. Bent), Newcastle - West Ham 0:0, Tottenham - Middlesbrough 2:0 (49. Defoe, 75. Mido), West Bromwich - Portsmouth 2:1 (2. a 59. Horsfield - 63. Robert), Liverpool - Sunderland 1:0 (24. Alonso), Birmingham - Manchester City 1:2 (7. Butt - 20. Barton, 47. Cole).

Auxerre s Bolfem v obraně sedmkrát inkasovalo

Fotbalisté Auxerre zcela selhali ve čtvrtém kole francouzské ligy a podlehli na hřišti Lensu 0:7. Celý zápas odehrál v obraně bezmocného hostujícího týmu český reprezentant René Bolf, který tak na 32. start ve francouzské lize jen tak nezapomene. Tabulku vede Lyon, kterému zajistil výhru nad posledním Nancy až v 90. minutě Cacapa.

Lens měl v utkání s Auxerre vysokou produktivitu, když ze třinácti střel na branku proměnil sedm. Po dvou gólech dali soupeři, který v předchozích kolech ani jednou neinkasoval a byl druhý v tabulce, gabonský útočník Cousin, Thomert a Brazilec Jussie. Drtivým vítězstvím si hráči Racingu dodali sebevědomí před úterní odvetou ve finále Intertoto Cupu proti Kluži, na jejímž hřišti remizovali 1:1.

Výrazně spokojenější než Bolf mohl být další reprezentant Vladimír Šmicer, který s Bordeax slavil vítězství 1:0 nad Monakem. Na hřiště se tentokrát dostal až na posledních pár minut, o výhře rozhodl už dříve Cheyrou.

Pět branek padlo v Rennes, kde domácí zvítězili 3:2 nad Marseille. Švédský gólman Isaksson, který ve středu zmařil řadu šancí českých reprezentantů v přípravě v Göteborgu, inkasoval dvakrát během úvodní půlhodiny. Jeho spoluhráči ale nepříznivé skóre otočili.

Francie - 4. kolo:
Bordeaux - Monako 1:0 (57. Cheyrou), Ajaccio - Le Mans 0:0, Lens - Auxerre 7:0 (11. a 56. Cousin, 67. a 74. Jussie, 13. a 39. Thomert, 72. Demont), Lyon - Nancy 1:0 (90. Cacapa), Mety - Štrasburk 0:0, Nice - Nantes 1:1 (6. Bagayoko - 46. Fae), Rennes - Marseille 3:2 (8. Utaka, 39. Frei, 54. Källström - 1. Niang, 31. Lamouchi), Sochaux - Lille 0:0.

Drsek pomohl Bochumi k postupu v poháru

Obránce Pavel Drsek pomohl Bochumi k vítězství v prvním kole Německého poháru. Český fotbalista v zápase na hřišti TeBe Berlín už v šesté minutě otevřel skóre a odstartoval kanonádu hostů, kteří nakonec vyhráli vysoko 6:0.

Ještě o dvě branky více nastřílel Bayer Leverkusen. Na půdě rezervy Erfurtu si jeho fotbalisté otevřeli střelnici a vyhráli vysoko 8:0.

Už v prvním kole naopak vypadl prvoligový Kolín nad Rýnem, který po dvou vítězstvích v bundeslize prohrál v poháru 1:3 v Offenbachu. Namále měla i Hertha Berlín, která po devadesáti minutách remizovala s fotbalisty Koblenzu 2:2. O jejím postupu rozhodl ve dvanácté minutě prodloužení Kovač.

Skácel s Pospíšilem zařídili výhru Heart

Fotbalisté Heart of Midlothian vládnou skotské lize. Ke čtvrtému vítězství je v sobotu dovedlo české duo Rudolf Skácel, Michal Pospíšil, které se v zápase s Aberdeenem postaralo o obě branky domácích. Skácel ve dvacáté minutě otevřel skóre, Pospíšil pak pět minut před koncem vstřelil uklidňující druhou branku a potvrdil vítězství Hearts 2:0.

V čele tabulky má tým, v němž působí i Roman Bednář, tříbodový náskok před Glasgow Rangers. Obhájci titulu v prvním derby sezony porazili městské rivaly ze Celtiku 3:1 a posunuli se před své dnešní soupeře na druhé místo tabulky.

Rangers dokázali naplno využít oslabení soupeře, který přišel v 23. minutě o vyloučeného Thompsona. O deset minut později dostal domácí do vedení Pršo a Buffel po změně stran zvýšil. V závěru zápasu oba týmy kopaly úspěšně penalty.

Nevídaný obrat se povedl fotbalistům Dundee United. Na hřišti Motherwellu po hodině hry prohrávali 2:4, ale pak během sedmi minut nastříleli tři branky a radovali se z vítězství 5:4.

Skotsko - 4. kolo:
Glasgow Rangers - Celtic Glasgow 3:1, Hearts - Aberdeen 2:0, Motherwell - Dundee United 4:5, Falkirk - Hibernian 0:2, Inverness - Kilmarnock 2:2, Livingston - Dunfermline 1:1.

Fotbalisté Spartaku Moskva vyhráli v tradičním derby v ruské lize nad Dynamem 1:0 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo. Jedinou branku utkání vstřelil jedenáct minut před koncem střídající Pavljučenko, kterého trenér hostů Aleksandrs Starkovs poslal do hry nedlouho předtím místo Srba Pjanoviče.

Obránce Radoslav Kováč odehrál ve vítězném týmu celý zápas, chyběl naopak zraněný Martin Jiránek. Za Spartak dnes ještě nenastoupil jeho bývalý spoluhráč z italské Regginy Brazilec Santos Batista Mozart, který v pátek podepsal s moskevským klubem čtyřletou smlouvu. Podle ruských médií stál pětadvacetiletý hráč kolem 180 milionů korun.