Rubriky:

Evropské ligy

Newcastle chce vyplatit z Realu Owena, ten preferuje Liverpool

24. srpna 2005 12:06 - NEWCASTLE

Návrat fotbalového kanonýra Michaela Owena do anglické ligy se čím dál více blíží realitě. První rázný krok k získání anglického reprezentanta udělal Newcastle United. Vedení klubu na své internetové stránce oznámilo, že se dohodlo s Realem Madrid na vysokém odstupném za hráče. Samotný Owen se však nechal slyšet, že by se chtěl raději vrátit do Liverpoolu.

Výši přestupové částky Newcastle nezveřejnil, ale šlo by prý o klubový rekord. Ten drží jiný elitní anglický střelec Alan Shearer, kterého vedení United koupilo v roce 1996 z Blackburnu za 15 miliónů liber. Na stejnou částku si údajně Real cení Owena, který do Španělska přišel loni za 8 miliónů a záložníka Nuňeze.

Owen má za sebou první sezónu v dresu Realu, v níž se neprosadil podle svých představ. Proto začal uvažovat o změně a podle spekulací britského tisku by se mohl vrátit do Liverpoolu. Zájem o něj prý projevil ale i Manchester United, Everton, nebo francouzský Lyon. Tam momentálně působí jako trenér Gérrard Houllier, který vedl Owena už v Liverpoolu.

Owen by se však nejraději vrátil zpět do Liverpoolu, který o něj rovněž projevil zájem. V úterý večer se kvůli tomu sešel s prezidentem Realu Florentinem Perezem. "Pochopil mě a řekl, že mi zkusí pomoci. Pokud k dohodě s Liverpoolem nedojde včas, souhlasil jsem s odchodem do Newcastlu, ale jenom na roční hostování. Před mistrovstvím světa potřebuji hrát," uvedl.

ČTK, Sport.cz

Zrušit