Rubriky:

Evropské ligy

Neudržitelný Ibra. Takhle poslal PSG do semifinále Ligového poháru

14. ledna 2015 21:16 - Paříž

Že je fotbalista Zlatan Ibrahimovic kanonýr non plus ultra je známá věc. Švédský snajpr Paris St. Germain střílí góly pravou i levou nohou, hlavou, kolenem, patičkou - ale dokáže to i hrudí, jak předvedl v úterním čtvrtfinále francouzského Ligového poháru proti Saint Étienne. Jeho trefa poslala movitý klub z metropole do další fáze soutěže.

Více než hodinu trvalo, než se diváci dočkali gólu, ten ale stál za to. V 72. minutě odcentroval zprava Lucas Moura a Ibra uklidil míč do branky domácího celku hrudí. Brankář Stéphane Ruffier sice balón vyboxoval do pole, ale jeho zákrok už přišel pozdě. Zpomalené televizní záběry jasně potvrdily, že míč po Ibrahimovicově sklepnutí přešel celým objemem brankovou čáru.

Granát před domem ho nerozhodil

Zdá se, že třiatřicetiletý útočný klenot úřadujícího francouzského mistra je plně koncentrován na své povinnosti na trávníku a pranic ho nerozrušila zpráva deníku Gazzetta dello Sport o tom, že policie nalezla v blízkosti Ibrahimovicova domu v Malmö ostrý granát. Úřady musely široké okolí evakuovat a specialisté následně výbušninu zneškodnili.

Domněnky o možném teroristickém útoku na vytáhlého fotbalového střelce s bosenskými kořeny záhy vystřídaly spekulace o možné hrozbě ze strany ochránců zvířat. Ty si totiž Ibrahimovic na přelomu roku popudil poté, co na lovu skolil okolo půl tuny vážícího losa a později se úlovkem pyšnil na sociální síti.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy