Bayern vyhrál i potřetí, Chelsea nezaváhala

Fotbalisté Bayernu Mnichov jako jediní dokázali zvítězit i ve třetím kole německé ligy a po výhře 3:0 nad Herthou Berlín vedou tabulku o dva body. Za obhájci titulu následují Brémy, Hamburk a Schalke. V anglické Premier League nezaváhala mistrovská Chelsea, která díky gólům del Horna a Duffa vyhrála 2:0 v Tottenhamu. Milan Baroš zařídil výhru Aston Villy.

V Hamburku zchladil domácí tým už v 18. minutě Jiří Štajner, který poslal do vedení hostující Hannover. Vzápětí však vyrovnal Íránec Mahdavíkíja, další gól už nepadl. K nejlepším hráčům na hřišti patřil hamburský záložník David Jarolím, jenž se zapsal do statistiky žlutou kartou.

Schalke 04 dokázalo v domácím prostředí s Mönchengladbachem jen remizovat, bod mu zachránil v 54. minutě dánský kanonýr Sand. Za Borussii, která vedla od konce první půle gólem Börgelunda, nastoupil od začátku český reprezentant Marek Heinz, jehož v 66. minutě střídal Václav Svěrkoš. Milan Fukal přišel na hřiště jen na pár minut.

Další čeští fotbalisté se představili v dresu Norimberku, který prohrál 0:1 na půdě dosud posledního Frankfurtu. Porážce nezabránili ani Jan Polák a Marek Nikl. Polák, jenž si poranil koleno o minulém víkendu v pohárovém utkání, se rychle zotavil a zvládl odehrát celý zápas.

Zbylé dva zápasy se hrají v neděli.

Baroš se uvedl rychlým gólem

Fotbalista Milan Baroš naplnil hned v prvním utkání za Aston Villu naděje svého nového klubu a rozhodl gólem o jeho výhře. Český útočník vstřelil v duelu čtvrtého kola Premier League proti Blackburnu v 11. minutě branku, která zajistila birminghamskému týmu vítězství 1:0. (Více o prvním zápase Milana Baroše za Aston Villu čtěte ZDE)

Baroš přestoupil do Aston Villy v týdnu za 6,5 milionu liber z Liverpoolu a kouč David O'Leary mu dal hned důvěru v základní sestavě. Český reprezentant nastoupil v útoku s Kevinem Phillipsem a jejich spolupráce vedla k jedinému gólu utkání i dalším šancím. V závěru si pak Baroš ještě vysloužil žlutou kartu za nesportovní chování.

Důležité jsou body

"Je vždycky příjemné trefit se hned při debutu, ale nejdůležitější ze všeho jsou tři body," poznamenal třiadvacetiletý Baroš. Společně s ním si poprvé za Aston Villu zahrál krajan Patrik Berger, jehož po přestupu z Portsmouthu zbrzdilo zranění stehna. Vicemistr Evropy z roku 1996 přišel na trávník v 69. minutě.

Pro Aston Villu bylo dnešní vítězství prvním v sezoně stejně jako pro jiný birminghamský klub City. V jeho dresu se dařilo Jiřímu Jarošíkovi, jenž vstřelil v druhém utkání za tým svůj vůbec první gól v anglické lize. Český záložník, jenž se během půlročního angažmá v Chelsea mezi tyče netrefil, skóroval hlavou v 26. minutě a City vyhrálo v městském derby na hřišti West Bromwiche 3:2.

Hned dvěma brankami se o výhru Birminghamu zasloužil zkušený Emile Heskey, jenž také skóroval v prvním poločase. Loňskému nováčkovi nepomohly k zisku bodů ani dva góly Geoffa Horsfielda, který je zatím se čtyřmi brankami nejlepším střelcem Premier League.

Neporazitelnost West Hamu skončila

Jarošíkovi bývalí spoluhráči z Chelsea nezaváhali ani ve čtvrtém kole a za obhajobou titulu zatím kráčejí s plným bodovým ziskem a bez obdržené branky. Na hřišti Tottenhamu neměl dnes Petr Čech s vychytáním třetí nuly velkou práci, domácí zastavilo také vyloučení Mida již ve 26. minutě. Výhru 2:0 v londýnském derby zajistili letní posila ze Španělska Asier del Horno hlavou a Ir Damien Duff.

Ve třetím zápase skončila neporazitelnost jiného londýnského klubu West Hamu, který nestačil doma na Bolton. Prohru 1:2 prožil na trávníku i obránce Tomáš Řepka, jenž deset minut po přestávce dostal žlutou kartu.

Vůbec první prvoligový gól v historii Wiganu vstřelil již ve druhé minutě duelu s jiným nováčkem Sunderlandem z penalty Jason Roberts. Wigan si díky jeho trefě a výsledku 1:0 připsal také premiérovou výhru mezi elitou, poražený tým jako jediný zůstává bez bodu.

Fotbalisté Marseille ve francouzské lize stále nevyhráli

Fotbalisté Olympique Marseille stále čekají na první vítězství v nové sezoně. V pátém kole dnes sice měl slavný klub v duelu s Ajacciem k premiérovému triumfu blízko, tři minuty před koncem ale z pokutového kopu vyrovnal Rafih Saifi.

V čele tabulky zůstal o skóre před lyonskými obhájci titulu pařížský celek St. Germain, i když si doma neporadil s Nice a nečekaně prohrál 1:2. Na rychlý Pauletův gól z druhé minuty odpověděl po změně stran Traoré a krátce před koncem strhl překvapivé vítězství na stranu hostů Bagayoko. Celý zápas v obraně týmu z metropole odehrál i český reprezentant David Rozehnal.

Vladimír Šmicer se v dresu Bordeaux dostal na trávník v 74. minutě, kdy vystřídal Cheyroua. Hosté nakonec ve Štrasburku udrželi nerozhodný stav 0:0 a jsou rovněž s deseti body třetí.

Potupných šest branek inkasoval gólman švédského národního mužstva Andreas Isaksson v Nancy, kde domácí celek porazil Rennes 6:0. Tři branky vstřelil Kroupi, jeden gól byl vlastní.

Zápasy Monako - Lens a Auxerre - Lyon, které mohou situaci v čele tabulky radikálně změnit, se hrají v neděli.

Barcelona na úvod ligy neporazila nováčka Alavés

Úřadující šampioni španělské ligy nečekaně klopýtli na cestě za obhajobou již v prvním kole. Fotbalisté katalánského velkoklubu remizovali bez branek na hřišti nováčka Deportiva Alavés.

Hrdinou zápasu byl domácí gólman Roberto Bonano, jenž hvězdnému souboru kolem Ronaldinha nedovolil ani jednou skórovat. Paradoxně ještě před dvěma lety hájil argentinský brankář barvy Barcelony.

Také další adept na titul Real Madrid začne sezonu na hřišti nováčka, v neděli v Cádizu.

Italská liga začala domácími výhrami Livorna a Fiorentiny

Italská fotbalová liga začala vítězstvím Livorna nad hráči Lecce v poměru 2:1. V druhém sobotním zápasu vyhrála Fiorentina rovněž 2:1 nad Sampdorií Janov, za domácí celek odehrál celý zápas i český reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši.

V Livornu dal první gól domácích ve 14. minutě Lucarelli, který byl minulou sezonu nejlepším střelcem Serie A. Po Pinardiho vyrovnání rozhodl o výhře Livorna v úvodu druhé půle Palladino. Kouč Angelo Gregucci, jenž převzal v létě fotbalisty Lecce po Zdeňku Zemanovi, tak zahájil své nové angažmá neúspěšně.

Fiorentina si naopak vypracovala dvoubrankový náskok už v prvním poločase, pomohla jí i penalta, kterou proměnil Toni. Čtvrt hodiny před koncem snížil za janovský tým Diana.

Anglie - 4. kolo:
West Bromwich - Birmingham 2:3 (12. a 64. Horsfield - 10. a 33. Heskey, 26. Jarošík), Aston Villa - Blackburn 1:0 (11. Baroš), Fulham - Everton 1:0 (57. McBride), Manchester City - Portsmouth 2:1 (66. Reyna, 70. Andy Cole - 52. Viafara), Tottenham - Chelsea 0:2 (39. Del Horno, 71. Duff), West Ham - Bolton 1:2 (90. Sheringham z pen. - 59. Nolan, 85. Campo), Wigan - Sunderland 1:0 (2. Roberts z pen).
Tabulka a statistiky najdete ZDE:
Německo - 3. kolo:
Kolín n. R. - Kaiserslautern 2:3 (81. Scherz, 90. Podolski - 19. a 79. Altintop, 90.+2. Skela z pen.), Bayern Mnichov - Hertha Berlín 3:0 (47. Ballack, 85. Scholl, 87. Makaay), Frankfurt - Norimberk 1:0 (68. Jones), Hamburk - Hannover 1:1 (22. Mahdavíkíja - 18. Štajner), Schalke - Mönchengladbach 1:1 (54. Sand - 41. Bögelund), Brémy - Stuttgart 1:1 (40. Klasnič - 50. Tomasson), Wolfsburg - Leverkusen 2:1 (39. d'Alessandro, 54. Thiam - 22. Berbatov).
Francie - 5. kolo:
Marseille - Ajaccio 1:1 (59. Gimenez - 87. Saifi z pen.), Le Mans - Troyes 1:0 (41. Thomas), Nancy - Rennes 6:0 (15., 31. a 71. z pen. Kroupi, 35. vlastní Rochat, 45.+3 Diakathé, 85. Puygrenier), Nantes - Mety 0:0, Paris St. Germain - Nice 1:2 (2. Pauleta - 72. Traoré, 89. Bagayoko), St. Etienne - Sochaux 0:0, Štrasburk - Bordeaux 0:0.
Španělsko - 1. kolo:
Alavés - Barcelona 0:0, Valencia - Betis Sevilla 1:0 (53. Aimar), Bilbao - San Sebastian 3:0 (47. Yeste, 51. Llorente, 81. Prieto).
Itálie - 1. kolo:
Livorno - Lecce 2:1 (14. Lucarelli, 48. Palladino - 39. Pinardi), Fiorentina - Sampdoria 2:1 (13. Fiore, 30. Toni z pen. - 74. Diana).