Rubriky:

Evropské ligy

Baroš je šťastný ze svého debutu i z přijetí fanoušky

27. srpna 2005 20:12 - BIRMINGHAM (Británie)

Šťastný a spokojený byla slova, která v sobotu český fotbalista Milan Baroš po svém prvním zápase v dresu Aston Villy ani nemusel vyslovovat. V ruce si nesl láhev šampaňského jako trofej pro muže zápasu, rozdával autogramy a pózoval pro fotografie. "Vyšlo to, jak jsem si představoval. Jsem šťastný," usmíval se po utkání, v němž rozhodl jediným gólem o výhře nad Blackburnem.

"Určitě je to krásné dát hned v prvním zápase a ještě navíc doma gól," řekl a chválil Kevina Phillipse za přihrávku i celkově vydařenou spolupráci. "Bylo vidět, že jim to spolu šlo," říkal po zápase jeden z anglických komentátorů. Velké ocenění u Baroše nalezl i krajan a bývalý spoluhráč z Liverpoolu Patrik Berger, který po zranění nastoupil v závěru zápasu.

"Hra se hned změnila," dal najevo respekt vůči staronovému partnerovi na hřišti. "Byl nebezpečný, umí dát balon, dokáže ho i vybojovat a je strašně agresivní. Takže já si myslím, že i on měl dnes vynikající den," řekl Baroš o Bergrovi, který i dnes odmítl s novináři mluvit.

Konkrétní cíle si neklade

"Já doufám, že v tom budu pokračovat, budu hrát pravidelně a budu dávat góly," řekl Baroš o svých vyhlídkách v novém klubu. Žádné konkrétní cíle si neklade a na otázku po cílech Aston Villy odpovídá stručně: "Jsem tu teprve tři dny."

Aston Villa je podle jeho názoru dobrý tým, který má na to hrát v první polovině tabulky a bojovat v Poháru UEFA. "Já si myslím, že jsem udělal dobrý krok," komentoval svůj přestup z Liverpoolu, kde často jen seděl na lavičce. "V kariéře mi to, doufám, pomůže."

Spoluhráči i fanoušci ho přijali dobře a u trenéra cítí Baroš důvěru a podporu. "Budu se snažit tu důvěru, co do mě vložili, oplatit takovým výkonem a góly jako dnes," řekl. Trenér David O'Leary podle Barošových slov nehodlá na novou posilu zpočátku nijak tlačit. "Říkal mi, abych hrál v klidu, že nejsem povinen dát gól hned v prvním zápase."

Liverpoolská éra skončila

Pokud jde o nové spoluhráče, "zápisné" v Aston Ville znamená zaplatit společnou večeři a tu měli právě v pátek. I proto nezbyl čas dívat se na zápas bývalého Barošova zaměstnavatele Liverpoolu s CSKA Moskva o Superpohár. Liverpoolská éra podle Baroše prostě skončila. "Já teď už nemusím dokazovat nic Liverpoolu, já musím dokazovat Aston Ville. S Liverpoolem už nemám společného nic, jen krásné vzpomínky," prohlásil.

Začátky v Birminghamu jsou určitě snazší než před lety v Liverpoolu. "Samozřejmě, mohu se obrátit na Patrika, ale hlavně už umím anglicky, takže si umím všechno zařídit vlastně sám anebo s pomocí lidí, kteří tady k tomu jsou," vysvětlil. V Birminghamu stále bydlí v hotelu, dnes po zápase se ještě vypraví pro věci do Liverpoolu. Po splnění reprezentačních povinností v kvalifikaci mistrovství světa a návratu do Anglie si začne shánět bydlení v novém působišti.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy