Drzý kousek portugalského reprezentanta. Podívejte se na jeho neskutečnou šajtli

Porto

Drzost spojenou s brilantní technikou ukázal v zápase 19. kola portugalské fotbalové ligy Ricardo Quaresma. Jednatřicetiletý útočník přispěl dvěma góly ke kanonádě Porta proti Pacosu Ferreira, přičemž o jeho druhé trefě z 45. minuty se bude mezi fanoušky asi ještě nějaký ten pátek diskutovat.

Neskutečná šajtle Ricarda Quaresmy.

Favorizované Porto si proti Pacosu s chutí zastřílelo. O svém vítězství rozhodlo již v úvodních pětačtyřiceti minutách, kdy hned třikrát rozvlnilo soupeřovu síť. Ústřední postavou domácích se přitom stal reprezentant Quaresma, který v závěru poločasu dvakrát skóroval. Nejprve proměnil penaltu a těsně před odchodem do kabin potěšil publikum opravdovou lahůdkou.

Po centru z levé strany si kousek za vápnem srovnal míč a úchvatnou šajtlí o břevno dostal fanoušky Porta do varu. Brazilský gólman Rafael Defendi neměl proti jeho parádě sebemenší nárok.

Porto nakonec zvítězilo 5:0 a drží v tabulce druhou příčku. Na vedoucí Benfiku ztrácí šest bodů. Ferreira je osmá.