Čech vychytal v Premier League další nulu

Gólman Petr Čech udržel čisté konto i při svém čtvrtém startu v nové sezóně anglické ligy. Český reprezentant se stihl zotavit ze zranění ramena, které utrpěl v kvalifikačním utkání v Rumunsku, a v sobotním zápasu pomohl fotbalistům Chelsea k vítězstvím 2:0 nad Sunderlandem. Soupeř obhájců titulu prohrál i pátý duel v tomto ročníku a je poslední.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech

Chelsea, která vyhrála díky brankám Geremiho a Drogby z druhého poločasu, dál vede o tři body před Charltonem. Senzace dosavadního průběhu Premier League má však odehráno o zápas méně. Čtvrtou výhru zajistil Charltonu v utkání v Birminghamu Darren Bent, jenž s pěti zásahy kraluje pořadí střelců.

O jednu branku méně má na kontě renomovaný kanonýr Ruud van Nistelrooij, který poslal Manchester United do vedení sporným gólem v závěru prvního poločasu městského derby. Tým City se dočkal vyrovnání v 78. minutě.

Anglický útočník Michael Owen si odbyl nenápadný debut v dresu Newcastlu United, kam přestoupil po nevydařeném angažmá v Realu Madrid. Při remíze 1:1 s Fulhamem se střelecky neprosadil, domácím zajistil v závěru alespoň bod vyrovnávací trefou Charles N'Zogbia.

Anglie - 5. kolo
Birmingham - Charlton 0:1 (15. Bent), Chelsea - Sunderland 2:0 (54. Geremi, 82. Drogba), Everton - Portsmouth 0:1 (60. vlastní Ferguson), Manchester United - Manchester City 1:1 (45. Van Nistelrooij - 78. Barton), Newcastle - Fulham 1:1 (78. N'Zogbia - 13. McBride), Tottenham - Liverpool 0:0, West Bromwich - Wigan 1:2 (26. Greening - 41. Connolly, 90. Bullard), Middlesbrough - Arsenal 2:1 (40. Yakubu, 59. Maccarone - 90. Reyes).
TABULKA

Štajner pomohl Hannoveru k první výhře

Fotbalisté Hannoveru se po třech remízách dočkali ve čtvrtém kole německé bundesligy premiérového vítězství v sezóně. Strůjcem úspěchu v utkání s Frankfurtem byl Jiří Štajner, který poslal v 32. minutě svůj tým do vedení a ve druhé půli přihrál na gól Bulharu Jankovovi.

Dalším českým střelcem v dnešních zápasech byl Petr Ruman, který se postaral o jediný úspěch Mohuče v domácím duelu s Hamburkem. Hosté s Davidem Jarolímem v základní sestavě zvítězili 3:1 a jsou třetí. Ruman se trefil osm minut po příchodu na hřiště, ale svůj tým nespasil. Mohuč je stále beznadějně poslední bez bodu při skóre 1:8.

V čele soutěže je Bayern, který opět vyhrál - tentokrát 2:1 v Norimberku. Obhájci titulu zvítězili už potřinácté za sebou a vyrovnali rekordní sérii bez ztráty bodu z roku 1981. Bayern uspěl i bez zraněného střelce Makaaye, domácím pro změnu chyběl kanonýr Mintál. Norimberk hrající s dvěma Čechy Janem Polákem a Markem Niklem potřetí prohrál a je předposlední.

Bayern sice od 20. minuty prohrával, když se trefil domácí Pinola, ale hned o minutu později dokázal vyrovnat Guerrero. Ve druhé půli rozhodl o výhře favorita Ballack.

V prvním duelu po odchodu Marka Heinze dokázal zvítězit Mönchengladbach, který vydřel doma výhru 2:1 nad Duisburgem. Na posledních dvacet minut nastoupil za vítěze Milan Fukal.

Na druhém místě o skóre před Hamburkem je Werder Brémy, který zvítězil v Kaiserslauternu vysoko 5:1. Dvěma góly k tomu přispěl německý reprezentant Klose, jenž se trefil už pětkrát. Tabulku střelců vede Altintop, jenž dnes zmírnil debakl Kaiserslauternu sedmým gólem v sezóně.

V Leverkusenu remizovalo Schalke 1:1, když oba týmy skórovaly až v závěru poté, co v prvním poločase zahodily penaltu. Nejprve zaváhal Lincoln, o deset minut později neproměnil svůj pokus domácí kanonýr Berbatov.

Německo - 4. kolo
Leverkusen - Schalke 1:1 (73. Berbatov - 85. Larsen), Hannover - Frankfurt 2:0 (32. Štajner, 64. Jankov), Kaiserslautern - Brémy 1:5 (84. Altintop - 44. a 78. Klose, 31. Micoud, 45. Frings, 89. Vranjes), Mohuč - Hamburk 1:3 (69. Ruman - 43. Wicky, 56. Mahdavíkía, 71. van der Vaart), Mönchengladbach - Duisburg 2:1 (5. Neuville, 66. Zé Antonio - 9. Möhrle), Norimberk - Bayern Mnichov 1:2 (20. Pinola - 21. Guerrero, 60. Ballack), Stuttgart - Bielefeld 1:1 (57. Tomasson - 79. Pinto).
TABULKA

Real Madrid prohrál první domácí zápas v sezóně

Fotbalistům Realu Madrid se domácí premiéra v nové sezóně španělské ligy nevydařila a fanoušci je vypískali. Tým nabitý hvězdami podlehl na stadiónu Santiaga Bernabeua Celtě Vigo 2:3. O vítězství hostů, kteří se vrátili do nejvyšší soutěže, rozhodl v 78. minutě sporným gólem uruguayský záložník Fabian Cannobio.

Real prohrával už od osmé minuty po trefě obránce Contrerase. Ještě do konce poločasu ale Brazilec Ronaldo z penalty svým druhým gólem v sezoně vyrovnal a jeho krajan Baptista, jenž se v novém angažmá trefil poprvé, dostal "Bílý balet" do vedení.

Takřka okamžitě ale vyrovnal Nuňez, jenž do sítě dorazil nevydařenou Cannobiovu penaltu, kterou brankář Cassilas vyrazil. Uruguayec se dočkal 14 minut před koncem zápasu - jeho rána se odrazila od břevna na zem a postranní sudí rozhodl, že přešla brankovou čáru.

Zápasy Deportivo La Coruňa - Atlético Madrid a Betis Sevilla - Pamplona začaly ve 22:00.

Španělsko - 2. kolo
Real Madrid - Celta Vigo 2:3 (37. Ronaldo z pen., 44. Baptista - 8. Contreras, 45. Nuňez, 78. Canobbio).
TABULKA

Palermo překvapivě porazilo Inter

Fotbalisté Interu Milán utrpěli ve druhém kole italské ligy překvapivou porážku 2:3 v Palermu. Po Adrianově hattricku a hladké výhře 3:0 nad Trevisem v úvodu soutěže se tentokrát brazilský kanonýr neprosadil. Až za stavu 0:3 zmírnil prohru Interu střídající Argentinec Cruz, jenž skóroval dvakrát v posledních pěti minutách.

Itálie - 2. kolo
Palermo - Inter Milán 3:2 (20. Corini, 40. Terlizzi, 67. Makinwa - 85. a 90. Cruz), AC Milán - Siena 3:1 (15. Ambrosini, 31. Ševčenko, 80. Kaká - 43. Tudor).
TABULKA

Lyon porazil Monako, Plašil opět nehrál

Fotbalisté Lyonu si ve francouzské lize poradili 2:0 s Monakem, které opět nastoupilo bez zraněného záložníka Jaroslava Plašila. Obě branky obhájců titulu vstřelil brazilský útočník Fred, který se tak skvěle uvedl dva týdny po přestupu z Cruzeiro Belo Horizonte. Hosté hráli od 57. minuty bez vyloučeného Kapa. Lyon vede ligu s bilancí pěti výher a jedné remízy.

Francie - 6. kolo
Lyon - Monako 2:1 (5. a 49. Fred - 79. Gigliotti), Ajaccio - Nancy 1:0 (8. Pereira), Mety - Lille 0:2 (49. a 59. Odemwengie), Paris St. Germain - Štrasburk 1:0 (28. Kalou), Rennes - Auxerre 3:1 (47. a 73. Hadži, 57. Monterrubio - 68. Diaby), Nice - St. Etienne 0:1 (7. Piquionne), Toulouse - Le Mans 0:2 (12. Lucau, 86. Hautcoeur), Troyes - Nantes 1:0 (92. Grax).
TABULKA

CSKA Moskva jsou v ruské lize druzí

Fotbalisté CSKA Moskva zvítězili v dnešním utkání 22. kola ruské ligy nad Jaroslavlí 2:0 a posunuli se na druhé místo tabulky. Mají lepší skóre než svěřenci českého trenéra Vlastimila Petržely z Petrohradu, na vedoucího obhájce titulu Lokomotiv ztrácejí oba celky sedm bodů.

CSKA udeřil hned v první minutě, kdy se trefil Gusev. Naopak druhý gól vstřelil Brazilec Dudu až v nastaveném čase druhé půle, když už hosté hráli bez vyloučeného Branka.

Rostov nastoupil s českým obráncem Martinem Horákem, který do týmu zamířil po návratu z tureckého Denizlisporu. I v Rostově je na hostování, jinak stále patří Petrohradu. Domácí fotbalisté dnes v souboji s Permem gól nedostali a Buznikin jim dvěma brankami pomohl z posledního místa v tabulce.

Rusko - 22. kolo
CSKA Moskva - Jaroslavl 2:0, Samara - Torpedo Moskva 0:1, Rostov na Donu - Perm 2:0, Vladikavkaz - FK Moskva 0:2.