Skácel se trefil pošesté a vyrovnal Larssonův rekord

Střelecká potence neopustila fotbalistu Rudolfa Skácela ani v šestém kole nového ročníku skotské ligy. Český reprezentant, který od léta obléká dres týmu edinburghského Heart of Midlothian, skóroval už v jedenácté minutě zápasu s Livingstonem a se šesti brankami vyrovnal rekordní sérii někdejšího kanonýra Celtiku Glasgow Henrika Larssona.

Rudolf Skácel (uprostřed) na archivním snímku.

Klub z Edinburghu nakonec vyhrál 4:1 a v čele tabulky má dál pětibodový náskok před Celtikem.

Skácel si další trefou alespoň spravil chuť po středečním kvalifikačním zápasu proti Arménii, v kterém se mu nedařilo a kouč Karel Brückner ho v poločase vystřídal. V Livingstonu odehrál fotbalista vyhlášený za své srpnové výkony nejlepším hráčem měsíce 84 minut, než ho vystřídal Česnauskis.

Za Hearts nastoupil v základní sestavě i útočník Roman Bednář a podílel se na další dvou brankách. V 26. minutě byl faulován a po volném kopu, který rozehrál McAllister, se hlavou trefil Webster. Chvíli poté český reprezentant do 21 let nahrál na gól Hartleymu, který v druhém poločase ještě proměnil penaltu.