Dortmund poprvé vyhrál, Rosický ani Koller nenastoupili

Dvěma góly Larse Rickena porazil v neděli Dortmund fotbalisty Kolína nad Rýnem 2:1 a připsal si první výhru v nové sezóně německé ligy. Z úspěchu se na hřišti neradoval ani jeden z českých reprezentantů. Ke zraněnému Tomáši Rosickému, jenž má problémy s třísly, na marodce přibyl i Jan Koller.

Kanonýra Borussie trápí střevní potíže. Dortmund se díky vítězství posunul v tabulce na deváté místo.

Za premiérovou výhru však mužstvo zaplatilo vysokou cenu v podobě zranění dalších hráčů. Jihoafrický útočník Delron Buckley si poranil kotník a musel střídat. Nizozemec Cedric van der Gun si zřejmě přetrhl křížový vaz v koleně a oběma hrozí delší pauza.

Německo - 4. kolo:
Dortmund - Kolín n/R 2:1 (25. z pen. a 73. Ricken - 90. Scherz), Hertha Berlín - Wolfsburg 3:0 (70. Friedrich, 75. Pantelič, 90. Gilberto).
TABULKA

Šmicrovo setkání s bývalým klubem skončilo remízou

Fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer nastoupil v dresu Bordeaux ve francouzské lize poprvé proti Lensu, s kterým získal v roce 1998 mistrovský titul. Jeho nový zaměstnavatel šel v 27. minutě zásluhou marockého útočníka Šammacha do vedení, ale domácí vzápětí vyrovnali. Další gól už nepadl, Šmicra vystřídal v 89. minutě Alonso.

Francie - 6. kolo
Lens - Bordeaux 1:1 (29. Cousin - 27. Šammach), Sochaux - Marseille 0:1 (65. Oruma).
TABULKA

Juventus deklasoval Empoli a je v čele ligy

Fotbalisté Juventusu Turín nezaváhali ani ve druhém kole italské ligy. S Pavlem Nedvědem v základní sestavě v neděli jednoznačně zvítězili 4:0 na hřišti Empoli a vedou tabulku soutěže. Český záložník se podílel na brance Patricka Vieiry, další dva góly přidal Trezeguet a jednou se trefil Camoranesi.

Bez ztráty bodu jsou po dvou zápasech také Livorno a Udine. Jeho hráči se postarali o překvapení v Římě, kde zdolali domácí AS 1:0. Hosté tak zarmoutili svého bývalého trenéra Luciana Spallettiho, který je v minulé sezóně dovedl ke čtvrtému místu a účasti v Lize mistrů, v létě pak přešel na lavičku AS.

Také Livornu stačil jediný gól k výhře na stadiónu ligového nováčka Trevisa. Až do 90. minuty to vypadalo, že si domácí připíšou první bod, ale pak skóroval Lucarelli.

Itálie - 2. kolo
Chievo - Parma 1:0 (11. Mandelli), Empoli - Juventus 0:4 (10. a 59. Trezeguet, 14. Vieira, 16. Camoranesi), Lecce - Ascoli 0:0, Messina - Fiorentina 2:2 (57. Di Napoli, 61. Zoro - 9. Toni, 41. Božinov), AS Řím - Udine 0:1 (32. Muntari), Sampdoria - Reggina 3:2 (18. Bonazzoli, 59. Volpi, 85. Gasbarroni - 28. Cozza, 90. Missiroli), Treviso - Livorno 0:1 (90. Lucarelli), Cagliari - Lazio 1:1 (1. Suazo - 13. Siviglia).
TABULKA

Eto'o zařídil vítězství Barcelony

Úřadující mistr španělské fotbalové ligy FC Barcelona porazil v druhém kole Mallorku dvěmi hlavičkami Samuela Eto'a a posunul se na páté místo v tabulce před svého největšího rivala Real Madrid.

Eto'o přišel před loňskou sezónou do Barcelony právě z Mallorky a hned získal se svým novým zaměstnavatelem titul. Kamerunský útočník dal oba góly hlavou v rozmezí pěti minut a je zatím jediným střelcem Barcelony v nové sezóně. Noc na sobotu přitom musel po střetu se spoluhráčem strávit na nemocničním lůžku.

Téměř po deseti letech se Cádiz dočkal vítězství v první lize, když porazil Santander na jeho hřišti 1:0. O jediný gól zápasu se postaral Jonathan v 84. minutě.

Zápasy Málaga - Espaňol a Zaragoza - Valencie začaly v 21:00.

Španělsko - 2. kolo
Villarreal - FC Sevilla 1:1 (73. Figueroa - 40. Adriano), Barcelona - Mallorca 2:0 (26. a 30. Eto'o), San Sebastian - Alavés 2:1 (10. z pen. a 35. Barkero - 90. De Lucas), Getafe - Bilbao 1:1 (27. Guiza - 40. Casas), Santander - Cádiz 0:1 (84. Jonathan), Málaga - Espaňol 1:2 (88. Gerardo z pen. - 43. Zabaleta, 61. Luis García), Zaragoza - Valencie 2:2 (7. Ewerthon, 27. Cani - 2. Angulo, 82. Villa).
TABULKA

Bolton se rozešel s Blackburnem bez branek

Fotbalisté Boltonu uhráli v pátém kole anglické ligy s Blackburnem jen bezbrankovou remízu a v tabulce klesli ze třetího na páté místo. Hosté, kteří dokázali v této sezóně bodovat poprvé na hřišti soupeřů, jsou dvanáctí.

Anglie - 5. kolo
Bolton - Blackburn 0:0.
TABULKA

Kinský vychytal výhru v Tomsku

Fotbalisté Ramenského zvítězili v utkání 22. kola ruské ligy v Tomsku 3:0. Český brankář Antonín Kinský udržel čisté konto, o branky hostů se v druhé půli postarali Paraguayec Bareiro, Brazilec Jean Carlos a zkušený ruský útočník Jesipov.

Dynamo Moskva porazilo Kazaň 3:1 a první branku zápasu vstřelil Portugalec Maniche, který chtěl v minulých dnech Rusko stůj co stůj opustit, ale nyní zřejmě už pomalu mění názor. Dva góly vítězů pak v rozmezí pěti minut přidal Brazilec Derlei.

Vyhrál i moskevský Spartak nad posledním celkem tabulky Grozným, cestu za vítězstvím měl ale mnohem dramatičtější. V 89. minutě překonal Sirchajev obranu hostů, v níž hrál i Radoslav Kováč, a vyrovnal na 1:1, poslední slovo však měl v nastaveném čase rumunský zadák Moskvanů Iencsi. Spartak je v tabulce čtvrtý.

Rusko - 22. kolo
Dynamo Moskva - Kazaň 3:1, Groznyj - Spartak Moskva 1:2, Tomsk - Ramenskoje 0:3.