Šmicrův bleskový gól stačil Bordeaux jen na remízu

EVROPA

Vladimír Šmicer v sobotu vstřelil již svou sedmnáctou branku ve francouzské lize, ale jeho premiérová trefa v dresu Bordeaux nakonec na vítězství nad Lyonem nestačila. Český fotbalový reprezentant otevřel skóre už v šesté minutě.

Jenže hosté, kteří v úterý v Lize mistrů deklasovali Real Madrid 3:0, dokázali vyrovnat. V 64. minutě se o dělbu bodů postaral kanonýr Sylvain Wiltord a obhájce titulu i po sedmém kole povede tabulku.

Šmicer předvedl trenérovi soupeře Gerardu Houllierovi, pod jehož vedením hrával v Liverpoolu, při své gólové akci skvělé představení. Nejprve obešel dva obránce Lyonu a poté ranou z osmnácti metrů nedal brankáři Gregorymu Coupetovi šanci.

Bordeaux v závěru zápasu mohlo strhnout vítězství na svou stranu, branku střídajícího Menegazza však rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. "Měli jsme vyhrát. Nejsem si jistý, že to odpískání ofsajdu bylo správné. Měli jsme dát druhý gól," řekl brazilský trenér domácích Ricardo.

Francouzká liga - 7. kolo:
Bordeaux - Lyon 1:1 (6. Šmicer - 64. Wiltord), Le Mans - Sochaux 2:1 (29. Hautcoeur, 68. Tulio - 61. Ilan), Lille - Nice 4:0 (5. Makoun, 77. Ačimovič, 81. Odemwegie, 85. Gygax), Nancy - Mety 1:1 (1. Luiz - 73. Renouard), Nantes - Toulouse 2:0 (17. a 32. Diallo).

Chelsea dál vítězí

Vítězná série fotbalistů Chelsea se nezastavila ani v šestém kole anglické ligy. Obhájci titulu v sobotu zdolali Charlton 2:0 a drží si průměr dvou vstřelených branek na zápas. Pátou nulu v brance londýnského velkoklubu vychytal český gólman Petr Čech. O góly Chelsea se postarali Crespo s Robbenem.

Záložník Jiří Jarošík, jenž donedávna oblékal modrý dres Chelsea, dnes zařídil jediný gól Birminghamu. Tým, v kterém je na ročním hostování, díky tomu remizoval 1:1 s Portsmouthem.

Jarošík odpověděl v úvodu zápasu po necelých dvou minutách na branku Lomany LuaLua a ve čtvrtém ligovém utkání za Birmingham se trefil podruhé. Stejně jako při své premiéře zamířil přesně hlavou. Zápas však nedohrál, když ve 42. minutě musel střídat kvůli zranění po střetu s protihráčem.

Už na čtvrtou příčku v tabulce vystoupali fotbalisté West Hamu. Ligový nováček s Tomášem Řepkou v obraně zvítězil 2:1 v londýnském derby na hřišti Fulhamu. Za domácí nechytal brankář Jaroslav Drobný, který se zotavuje po operaci kolena.

Díky brankáři Sörensenovi

Po debaklu od West Hamu z minulého kola dokázali v sobotu bodovat fotbalisté Aston Villy, kteří remizovali 1:1 s Tottenhamem. Birminghamský tým dostal do vedení již ve 4. minutě po přihrávce Milana Baroše záložník Milner, dvanáct minut před koncem vyrovnal Robbie Keane.

Český útočník měl přitom krátce předtím na noze vyrovnání, ale sám před Robinsonem netrefil branku. Domácí, za něž odehrál celý zápas také Patrik Berger, navíc museli děkovat brankáři Sörensenovi, že v prvním poločase chytil Defoeovi penaltu.

Anglická liga - 6. kolo:
Charlton - Chelsea 0:2 (55. Crespo, 60. Robben), Fulham - West Ham 1:2 (66. Morte - 46. Harewood, 52. vlastní Warner), Portsmouth - Birmingham 1:1 (4. LuaLua - 6. Jarošík), Sunderland - West Bromwich 1:1 (7. Breen - 90.+4 Gera), Aston Villa - Tottenham 1:1 (4. Milner - 78. Robbie Keane).

La Coruňa vede ligu po remíze ve Valencii

Fotbalisté Deportiva La Coruňa uhráli ve třetím kole španělské ligy ve Valencii remízu 2:2 a minimálně do neděle se posunuli do čela tabulky. Hosté se ujali vedení po necelé půlhodině hry, kdy se trefil Tristán. Zápas ale k vítězství nedotáhli, přestože domácí hráli celý druhý poločas bez vyloučeného Baraji.

V závěru dokonce muselo Deportivo zachraňovat alespoň bod. Valencie brzy po změně stran z penalty vyrovnala a vzápětí se síly na trávníku vyrovnaly, když červenou kartu uviděl i Munitis. Deset minut před koncem dostal domácí do vedení Miguel, o remíze o chvíli později rozhodl svou trefou Sergio. Zápas Mallorca - San Sebastian začal ve 22:00, zbývající utkání jsou na programu v neděli.

Španělská liga - 3. kolo:
Valencie - La Coruňa 2:2 (51. Vila z pen., 80. Miguel - 24. Tristán, 83. Sergio).

Inter Milán porazil Lecce 3:0

Fotbalisté Interu Milán deklasovali v italské lize Lecce třemi brankami a po neúplném třetím kole se s šesti body posunuli do čela tabulky. Jen o skóre horší bilanci mají tři další kluby, které hrají až v neděli.

Milánský tým se po půl hodině hry dostal góly Martinse a Stankoviče do vedení 2:0. Vítězství pak svou třetí brankou v sezoně pečetil pět minut před koncem Julio Ricardo Cruz, jenž se dělí o vedení v tabule střelců.

První vítězství v sezoně si ve třetím kole připsali fotbalisté Parmy, kteří porazili Empoli 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil Corradi, Empoli je stále bez bodu.

Italská liga - 3. kolo:
Parma - Empoli 1:0 (16. Corradi), Inter Milán - Lecce 3:0 (25. Martins, 29. Stankovič, 85. Cruz).

Bayern znovu zvítězil a dál vládne německé lize

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili i v pátém kole německé ligy, když v sobotu zdolali Hannover 1:0, a jsou bezpečně v čele tabulky. Obhájci titulu vyhráli v soutěži už čtrnáct zápasů po sobě a překonali svou rekordní sérii bez ztráty bodu z roku 1981.

Bayernu zajistil vítězství ve vyprodané Allianz Areně už v desáté minutě Demichelis. Hosté s českým útočníkem Jiřím Štajnerem v základní sestavě již nedokázali odpovědět. Bayernu tak stačila jediná trefa k výhře stejně jako ve středu v Lize mistrů na půdě Rapidu Vídeň.

Borussia Dortmund nastoupila již s českým záložníkem Tomášem Rosickým, který se vrátil po zranění třísel, ale k bodovému zisku týmu nepomohl. Hosté sice v Brémách brzy vedli zásluhou Smolarka, ale již v 37. minutě bylo vyrovnáno, když se trefil hlavou Miroslav Klose. Na 2:1 pak přidal branku Klasnič, ale hosté ještě dokázali odpovědět opět díky Smolarkovi. To už byl na hřišti i Jan Koller, kterého trápily v posledních dnech střevní potíže. O výhře Werderu rozhodl v 78. minutě Micoud.

Brémy tak utekly v tabulce Hamburku, který remizoval s Frankfurtem 1:1. Branky padaly až v závěru utkání, v 87. minutě se trefil domácí van Buyten, ale o tři minuty později vyrovnal Korejec Čcha Tu-i. David Jarolím v té době už na hřišti chyběl, český záložník Hamburku vystřídal v 70. minutě. xx Skvělé čtvrté místo patří nováčkovi z Kolína na Rýnem, který zdolal Mönchengladbadch 2:1. Domácí hráči vedli už ve 30. minutě 2:0 a soupeř dokázal v závěru pouze snížit z penalty. Šanci skórovat promarnil v prvním poločase obránce Milan Fukal, v 70. minutě nastoupil za Borussii i český útočník Václav Svěrkoš.

Mohuč si nepřipsala body ani v utkání proti Stuttgartu, který vyhrál 2:1. Předposlední Norimberk s Janem Polákem v záloze urval bod ve Wolfsburgu.

Německá liga - 5. kolo:
Kolín n. R. - Mönchengladbach 2:1 (12. Podolski, 29. Schlicke - 81. Neuville z pen.), Bielefeld - Kaiserslautern 0:0, Bayern - Hannover 1:0 (10. Demichelis), Hamburk - Frankfurt 1:1 (87. Van Buyten - 90. Čcha Tu-i), Mohuč - Stuttgart 1:2 (77. Noveski - 76. Tomasson, 87. Gomez), Brémy - Dortmund 3:2 (37. Klose, 54. Klasnič, 78. Micoud - 8. a 69. Smolarek), Wolfsburg - Norimberk 1:1 (16. Klimowicz - 88. Schroth).