Pohárový soupeř Teplic porazil Real Madrid

MADRID

Fotbalisté Espaňolu Barcelona ukázali svou sílu i ve španělské lize. Tým, který ve čtvrtek hrál v Poháru UEFA v Teplicích 1:1, dnes zdolal Real Madrid. Vítězný gól vstřelil hlavou Jarque a nervózní hosté přišli v závěru o dva vyloučené hráče. Ramos a Baptista dostali červené karty a Real uvízl ve spodní části tabulky.

V základní sestavě Espaňolu se objevil De la Peňa, který kvůli neshodám s trenérem Lotinou nenastoupil ve čtvrtečním utkání v Teplicích od začátku. Právě De la Peňův centr usměrnil Jarque do sítě. Espaňol hrál v sestavě: Kameni - Armando Sá, D. García, Lopo, Domi - Jarque, Costa, De la Peňa (90. Yagüe), Ito - L. García (80. Fredson), Corominas (60. Jonathan).

Ligový nováček Deportivo Alavés prohrál před domácím publikem v divoké přestřelce s Getafem 3:4. V dresu domácích zářil Brazilec Nené, jemuž se i díky dvěma penaltám povedl hattrick, ale ani to nestačilo. Getafe, které trénuje Němec Bernd Schuster, je po třech kolech v čele tabulky.

Celta Vigo, která až dosud neztratila ani bod, překvapivě prohrála doma se Santanderem 0:1. Hosté mohli výhru ještě pojistit, ale Aganzo neproměnil penaltu. Kamerunec Eto'o sice zařídil Barceloně na hřišti Atlétika Madrid už v šesté minutě vedení, ale nakonec hosté vyšli naprázdno. Nepomohlo jim, ani když hráli po Tebarově vyloučení 23 minut proti deseti.

Španělská liga - 3. kolo:
Cádiz - Villarreal 1:1 (45. Alvarez - 38. Mari), Vigo - Santander 0:1 (60. Casquero), Bilbao - Malaga 1:2 (90. Lacruz - 86. Edgar, 90. Hidalgo), Alaves - Getafe 3:4 (6. z pen., 13. a 65. z pen. Nené - 26. a 37. Riki, 8. Belenguer, 50. Pernia), Pamplona - Sevilla 1:0 (62. Lopez), Betis Sevilla - Zaragoza 0:0, Espaňol - Real Madrid 1:0 (67. Jarque), Atlético Madrid - Barcelona (17. Torres, 46. Kežman - 6. Eto'o)

Fotbalisté Monaka prohráli doma s Rennes

Fotbalisté AS Monako pokračovali v podprůměrných výkonech a doma prohráli s Rennes 0:2. Naděje na zvrat si sami podkopali dvěma vyloučeními. Ve druhém poločase uviděli červené karty v rychlém sledu Zikos a Squillaci. Český záložník Jaroslav Plašil ještě stále nehraje. Fanoušci se dožadovali odvolání trenéra Didiera Deschampse.

Naopak Marseille už pískot svých příznivců utišilo a v utkání s nováčkem z Troyes poprvé doma vyhrálo. Paris St. Germain s Davidem Rozehnalem v obraně utrpěl v St. Etienne debakl 0:3 a musel mu přenechat třetí místo.

Francouzká liga - 7. kolo:
Auxerre - Ajaccio 2:0 (75. Akale, 84. Luyindula), Marseille - Troyes 2:1 (22. Ribery, 34. Lamouchi - 55. Grax), Monako - Rennes 0:2 (36. Källström, 59. Gourcuff), Štrasburk - Lens 1:1 (61. z pen. Pagis - 42. Dindane), St. Etienne - Paříž 3:0 (36. Mendy, 53. Piquionne, 79. Feindouno)

Del Piero poprvé nastoupil a zařídil vítězství

Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve třetím kole italské ligy nováčka z Ascoli 2:1 a vedou tabulku bez ztráty bodu. Poprvé v nové sezóně nastoupil Del Piero a hned vstřelil dva góly. V 15. minutě proměnil penaltu a když soupeř vyrovnal, přidal už za sedm minut vítěznou trefu. Juventus s Pavlem Nedvědem v sestavě zůstává jediným stoprocentním týmem. Livorno totiž hrálo doma s AS Řím bez branek.

Kapitán AC Milán Paolo Maldini nastoupil k 570. ligovému zápasu a vyrovnal tak italský rekord brankáře Dina Zoffa. Žádný jiný důvod k oslavě však neměl, neboť jeho tým prohrál v Janově 1:2. Hosté sice vedli díky střele Gilardina, ale pak dvakrát inkasovali. Udine sice ve středu v Lize mistrů rozdrtilo Panathinaikos, ale ve Florencii prohrálo 2:4. V domácím týmu se z výhry radoval i Tomáš Ujfaluši.

Italská liga - 3. kolo:
Cagliari - Messina 1:1 (41. Suazo - 30. Donati), Fiorentina - Udinese 4:2 (41. a 86. Toni, 39. Fiore, 86. Donadel - 28. Muntari, 90+1. Iaquinta z pen.), Juventus - Ascoli 2:1 (15. z pen. a 39. Del Piero - 32. Cariello), Lazio - Treviso 3:1 (20. Rocchi, 26. Panděv, 87. Oddo z pen. - 44. Pinga), Reggina - Chievo 1:3 (11. Cozza - 19. a 64. Franceschini, 77. Mandelli), Sampdoria - AC Milán 2:1 (38. Bonazzoli, 58. Tonetto - 18 Gilardino), Siena - Palermo 1:2 (20. Locetelli - 20. Terlizzi, 57. Makinwa), Livorno - AS Řím 0:0.

Völler začal na lavičce Leverkusenu výhrou

Prozatímní trenér Bayeru Leverkusen Rudi Völler začal vítězstvím. Bývalý kouč reprezentace, který v Bayeru v pátek nahradil odvolaného Klause Augenthalera, dovedl své svěřence k výhře 3:1 v Duisburgu. Pomohli mu k tomu Brazilci Juan a Athirton a Bulhar Berbatov. Na lavičce je prý Völler přesto jen dočasně, dál chce být sportovním ředitelem.

Souboj dvou německých zástupců v evropských pohárech mezi Schalke a Herthou skončil bez branek. Hosté se ubránili i ve hře v oslabení, od 26. minuty hráli bez vyloučeného Brazilce Gilberta, který dostal dvě žluté karty během dvou minut.

Německá liga - 5. kolo:
Schalke - Hertha 0:0, Duisburg - Leverkusen 1:3 (31. Lavrič - 37. Juan, 41. Berbatov, 89. Athirson)

Liverpool se s Manchesterem United rozešel bez branek

Fotbalisté Liverpoolu si ve svém čtvrtém zápase v anglické lize připsali už třetí bezbrankovou remízu. Španělský brankář Reina, který ještě v tomto ročníku nedostal gól, udržel čisté konto i v utkání s Manchesterem United, ale branku nedali ani jeho spoluhráči. Liverpool však přece jen dopadl lépe než v minulých letech, kdy s Manchesterem doma třikrát za sebou prohrál.

Michael Owen vstřelil svůj první gól v barvách Newcastlu po nedávném přestupu z Realu Madrid a přispěl tak k výhře svého týmu v Blackburnu 3:0. První vítězství v tomto ročníku si hosté nedali vzít ani po vyloučení Taylora.

Anglická liga - 6. kolo:
Liverpool - Manchester United 0:0, Blackburn - Newcastle 0:3 (62. Shearer, 66. Owen, 85. N'Zogbia), Wigan - Middlesbrough 1:1 (68. Camara - 14. Aiyegbeni), Manchester City - Bolton 0:1 (90. Speed z pen.)