Koller se vrátil a pomohl Dortmundu k výhře

BERLÍN

Dva zápasy chyběl fotbalistům Borussie Dortmund kvůli střevním potížím útočník Jan Koller. Český kanonýr se na trávník vrátil v úterý a hned se zapsal na listinu střelců. V utkání s Bielefeldem vstřelil první branku, vítězství 2:0 pojistil po rohovém kopu Tomáše Rosického Ebi Smolarek.

Bundeslize stále vládne neohroženě mistrovský Bayern, jenž vyhrál i šestý zápas sezóny a celkově svou vlastní rekordní sérii vylepšil již na patnáct vítězství. Mnichovskému velkoklubu tentokrát úspěch ve Frankfurtu zajistil Peruánec Guerrero.

První porážku v sezóně utrpěly Brémy překvapivě v Mönchengladbachu, přičemž o body přišly během okamžiku. Werder sice po prvním poločasu vedl, osm minut po přestávce ale vyrovnal Broich a dílo zkázy dovršil vlastním gólem Baumann.

Jen Brdaricovi, jemuž na první branku přihrál Jiří Štajner, mohou v Hannoveru děkovat, že nedošlo k debaklu. S chutí hrající Wolfsburg totiž nastřílel na hřišti týmu 96 čtyři branky a odvezl si výhru 4:2.

Německo - 6. kolo
Dortmund - Bielefeld 2:0 (27. Koller, 83. Smolarek), Frankfurt - Bayern 0:1 (72. Guerrero), Hannover - Wolfsburg 2:4 (30. a 89. Brdaric - 10. a 15. Hanke, 27. Klimowicz, 33. D'Alessandro), Mönchengladbach - Brémy 2:1 (53. Broich, 60. vlastní Baumann - 21. Van Damme).
TABULKA

Baroš pomohl s obrátkou v Ligovém poháru

Fotbalisté Aston Villy se postarali o jedenáctigólové představení v druhém kole Ligového poháru. Favorizovaný tým z Birminghamu sice na hřišti Wycombe, týmu ze čtvrté nejvyšší soutěže, prohrával po poločase 1:3, hned po přestávce ale snížil Milan Baroš a duel skončil divokým výsledkem 8:3. Na výhře se podílel také Patrik Berger.

Ostudu připravili svým fanouškům hráči Tottenhamu, kteří vypadli po porážce 0:1 na hřišti Grimsby. Hrdinou utkání se stal konžský útočník Jean-Paul Kamudimba, jenž překonal v 89. minutě reprezentační jedničku Paula Robinsona a poslal tým z druhé divize dál.

Obhájci trofeje Chelsea a dalších sedm účastníků evropských pohárů se připojí příští měsíc ve třetím kole.