Evropské ligy

Bordeaux - Paris St. Germain 3:2

Paris St. Germain prohrálo v lize na hřišti Bordeaux

15. března 2015 19:32 - Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain po osmi utkáních poprvé ve francouzské lize nebodovali. Na hřišti Bordeaux prohráli 2:3, rozhodl Rolan. Úřadující mistr tak zůstává na druhém místě za Lyonem, který ve večerním duelu remizoval v Marseille 0:0.

Regis Duvignau, Reuters

Bordeaux, za které odehrál celý zápas český záložník Jaroslav Plašil, otevřelo skóre v 18. minutě zásluhou Saného. Pět minut po přestávce ale dokázal vyrovnat nejlepší střelec pařížského celku Ibrahimovic.

V 70. minutě Thelin hlavou poslal míč na Khazriho, jenž stejnou částí těla překonal gólmana Sirigua a poslal domácí znovu do vedení. Ani tentokrát však Bordeaux těsný náskok neudrželo. Ibrahimovic znovu vyrovnal, tentokrát z penalty, a v deváté sezóně v řadě vstřelil 14 a více gólů.

Přesto druhý celek ligy na body nedosáhl. O výhře domácích rozhodl v 88. minutě s deseti brankami nejlepší střelec týmu Rolan. Bordeaux poosmé za sebou bodovalo.

Šlágr 29. kola mezi Marseille a Lyonem skončil bez branek. Oba týmy měly několik slibných příležitostí, brankáři však žádnou z nich za sebe nepustili. V 71. minutě dokonce nejlepší střelec domácích Gignac trefil tyč. O dvanáct minut později se už hráči Marseille z gólu radovali, sudí jej však neuznal. Domácí šli navíc o několik minut později do deseti po vyloučení Morela.

Francouzská fotbalová liga - 29. kolo:
Lille - Rennes 3:0 (38., 63. z pen. a 72. Origi)
Bordeaux - Paris St. Germain 3:2 (18. Sané, 70. Khazri, 88. Rolan - 50. a 85. z pen. Ibrahimovic)
Marseille - Lyon 0:0