Rubriky:

Evropské ligy

Střelec Bednář: prostě mě přefiltroval

26. září 2005 08:25 - EDINBURGH

Stačilo deset minut a místo myšlenek na to, jak oslaví jednu z nejcennějších tref své kariéry, útočník Hearts Roman Bednář přemítal, na jak dlouho ho zranění vyřadí ze hry. Ve 14. minutě sobotního zápasu Hearts proti Glasgow Rangers rozjásal většinu z více než 17 tisíc diváků na stadiónu Tynecastle, když po centru překonal nizozemského brankáře Rangers Waterreuse.

V roli střelce tak nahradil svého krajana Skácela. "No jo, nemůže přeci pořád dávat góly jen Ruda," usmíval se Bednář.

Jenže ještě než utichly oslavné chorály, svíjel se střelec v bolestech na zemi. "Někdo do mě zajel skluzem, otočilo se mi koleno a já úplně slyšel, jak mi v noze křuplo. Prostě mě přefiltroval," vybavoval si osudný okamžik. Po krátkém ošetření se sice vrátil na hřiště, ale jen na pár desítek vteřin. "Řekli mi, ať to ještě zkusím, ale já hned věděl, že to bude špatný," vykládal.

Po zápase zraněnou nohu ledoval, ale bolest příliš neustupovala. Na konkrétnější vyšetření si musí počkat až do dnešního dopoledne. "Doktoři říkali, že hned po zápase by nic nepoznali, tak mě objednali až na pondělí. Ale asi to budou vazy," domníval se. "Snad se stihnu dát do pořádku do reprezentační přestávky," doufal útočník jednadvacítky.

Angažmá komplikují zranění

Ve skotské lize už se stihl trefit třikrát, i když mu část angažmá komplikují zranění. "Mám tady furt něco. V týdnu jsem byl na rentgenu s prostředníčkem u nohy, když do mě zajeli při tréninku, teď tohle," kroutil hlavou talentovaný útočník.

Po jeho odstoupením se obraz sobotního zápasu výrazně změnil. "Zranění Bednáře bylo pro nás citelnou ztrátou, museli jsme začít hrát jiným stylem," nepřímo pochválil svého svěřence trenér George Burley. Bednář mezitím přemýšlel, jak se dostane domů. "Bude muset řídit táta, já s tou nohou těžko," konstatoval při pohledu na oteklé koleno.

Jeho otec a přítelkyně se přiletěli podívat speciálně na sobotní zápas, v akci na hřišti však Bednáře viděli pouhých čtyřiadvacet minut. Večer je vzal do centra na večeři, ale na prohlídku města neměl síly. "Mně stačilo, když jsem vystupoval z auta. Úplně jsem řval bolestí," popisoval Bednář.

Michal Osoba (Edinburgh), Sport.cz, Právo

Zrušit