Čech s Chelsea poprvé inkasoval

Gólman Petr Čech v brance Chelsea letos poprvé v lize inkasoval, jeho tým přesto porazil Aston Villu, v jejíž sestavě se neobjevil zraněný Milan Baroš. Čech si při inkasovaném gólu na míč sáhl, nedokázal ho však vyrazit.

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech

V Premier League hrál také Tomáš Řepka, jenž pomohl West Hamu k remíze s Arsenalem. Ve Skotsku přispěl Roman Bednář gólem k vítězství Hearts nad Glasgow Rangers, od začátku nastoupil také Rudolf Skácel (podrobnosti na str. 20).

V německé bundeslize se z výhry Hamburku nad Bayernem radoval David Jarolím, který v 8. minutě dostal žlutou kartu. Tomáš Rosický s jeho Dortmundem zachránil v nastavení remízu v Mohuči, když hosté prohrávali po proměněné penaltě, nařízené za faul na Petra Rumana. Radost mu kazilo vážné zranění Jana Kollera. Norimberk, s Markem Niklem a Janem Polákem, prohrál v Duisburgu, Nikl byl navíc v 81. minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

Hannover, od začátku v sestavě s Jiří Štajnerem, prohrál 0:2 se Schalke a stejný výsledek nepotěšil Radima Kučeru s Davidem Kobylíkem, jejichž Bielefeld prohrál s Mönchengladbachem, za který hrál Milan Fukal. Václav Svěrkoš se dostal na hřiště v 67. minutě.

Ve Francii vyhrálo Bordeaux nad Ajacciem, celý zápas byl u toho Vladimír Šmicer. Tomáš Galásek uzavřel gólem z penalty duel nizozemské ligy, v němž Ajax Amsterdam vyhrál 4:1 nad Kerkrade, Zdeněk Grygera kvůli zranění chyběl. Až v 67. minutě se v Itálii dostal na hřiště Pavel Nedvěd, jehož Juventus porazil 2:1 Parmu.

V ruské lize pomohl Tomáš Čížek gólem Kazani k vítězství nad Grozným 5:1.