Štajner nedal penaltu a připravil Hannover o výhru

BERLÍN

Fotbalisty Hannoveru připravil o výhru v sobotním zápase německé ligy Jiří Štajner. Pět minut před koncem se za stavu 1:1 postavil k penaltě, ale jeho slabou střelu k levé tyči gólman Koch kryl. Bayern i Brémy, které se perou o první místo, shodně vyhrály. Werder měl namále, v 85. minutě prohrával v Berlíně s Hertou 0:1, ale během čtyř minut skóre otočil.

Štajner přišel na hřiště v 68. minutě a od té doby byl k neudržení. Čerstvý reprezentační navrátilec střílel, centroval a také dal gól. Třináct minut před koncem napálil odražený přímý kop do pravého rohu branky, ale radost mu zkazil spoluhráč Brdaric. Protože stál v ofsajdu a bránil Kochovi ve výhledu, rozhodčí gól neuznal.

Beielfeld získal v boji o záchranu cenný bod v Leverkusenu. U jeho trefy, kterou vsítil Ghaňan Boakye, si připsal asistenci David Kobylík. Jeho někdejší spoluhráč z Olomouce Radim Kučera odehrál celý zápas na postu defenzivního záložníka. U premiérové výhry Norimberku byl i Jan Polák.

Německo - 8. kolo:
Leverkusen - Bielefeld 1:1 (85. Ramelow - 58. Boakye), Mönchengladbach - Mohuč 1:0 (32. Zé Antonio), Hertha Berlín - Brémy 1:2 (48. Dárdai - 85. Borowski, 89. Valdéz), Norimberk - Kolín nad Rýnem 2:1 (32. a 67. Kiessling - 75. Helmes), Bayern Mnichov - Wolfsburg 2:0 (67. Santa Cruz, 90+1. Lúcio), Frankfurt - Schalke 0:1 (65. Larsen), Hannover - MSV Duisburg 1:1 (8. Delura - 14. Ahanfúf).
Tabulku a statistiky soutěže najdete ZDE

Ruud van Nistelrooij se týden před klíčovým kvalifikačním zápasem s českými fotbalisty dostal do nebezpečné formy. V úterý rozhodl v Lize mistrů o výhře Manchesteru nad Benfikou a dnes dvěma góly zničil Fulham.

Pro United nezačal zápas dobře. Gólman Van der Sar lovil na stadionu, kde ještě do léta působil, míč ze sítě dvakrát během úvodní půlhodiny. Obrat sice zařídili góly největší hvězdy Rooney a Van Nistelrooij, ale podle agentur byl strůjcem vzkříšení Manchesteru Korejec Pak Či-song.

Během dvou minut si došel pro penaltu, kterou proměnil Van Nistelrooij, a pak posadil Rooneymu na hlavu milimetrový pas. Chvíli před přestávkou šel sám na branku, ale ještě nahrál na lehkou dorážku nizozemskému kanonýrovi.

Druhý Charlton nečekaně zakopl doma s Tottenhamem, který se díky výhře 3:2 vyhoupl na třetí příčku. Další pětigólový zápas rozhodl Ir Robbie Keane deset minut před koncem. Domácím nebyly platné ani dva zásahy nelepšího střelce ligy Benta, jenž se o vedení se sedmi brankami i nadále dělí s Van Nistelrooijem.

Blackburn vděčí za výhru Finovi Shefki Kuqimu, který se trefil proti West Bromwichi dvakrát za devět minut. Češí fotbalisté ale z útočníka s albánskými kořeny strach mít nemusejí, protože se nedostal do nominace.

Anglie - 7. kolo:
Blackburn - West Bromwich 2:0 (80. a 89. S. Kuqi), Charlton - Tottenham 2:3 (25. a 48. Bent - 51. King, 64. Mido, 80. Robbie Keane), Fulham - Manchester United 2:3 (2. John, 28. C. Jensen - 17. z pen. a 45. Van Nistelrooij, 18. Rooney), Portsmouth - Newcastle 0:0, Sunderland - West Ham 1:1 (45. Miller - 72.Benajun).