Rubriky:

Evropské ligy

Koller je po operaci, lékař odhadl pauzu na osm měsíců

7. října 2005 17:03 - BAD GRIESBACH

Na osm měsíců odhadl lékař Borussie Dortmund zdravotní pauzu českého reprezentačního kanonýra Jana Kollera po vážném zranění levého kolena. To by znamenalo, že nejlepší střelec v historii národního týmu bude v případě postupu mužstva na světový šampionát k dispozici až zhruba měsíc před turnajem.

Vytáhlý útočník se dnes v Německu podrobil úspěšné operaci přetrženého vazu. Zhruba hodinový zákrok provedl v bavorském Bad Griesbachu u Pasova specialista na kolenní kloub Michael Strobel. Fotbalistovi udělal plastiku poškozeného vazu a podle klubových stránek přidal i transplantát šlachy kvůli stabilizaci kloubu.

"Operace proběhla úspěšně," konstatoval na internetové stránce Dortmundu klubový lékař Markus Braun, který fotbalistu na kliniku Svatého Wolfganga doprovázel. Koller bude hospitalizován ještě zhruba týden a z nemocničního lůžka bude sledovat nejspíš oba závěrečné kvalifikační zápasy svých spoluhráčů v sobotu s Nizozemskem a ve středu ve Finsku.

Dvaatřicetiletý Koller si přetrhl zkřížený vaz na konci září při bundesligovém utkání v Mohuči. Protože se opakovaně nechal slyšet, že po sezoně by rád změnil dres, nejspíš definitivně se jeho bilance v Dortmundu zastavila na 57 gólech ve 135 utkáních.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy