Rubriky:

Evropské ligy

Chtěl jsem odstřelit Ibrahimovice, přiznal švédský vrah. A prozradil i proč

16. května 2015 15:08 - Malmö

Hvězdný švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovic možná s velkou dávkou štěstí unikl smrti. Usvědčený švédský vrah Per Mangs totiž přiznal, že chtěl extravagantního kanonýra Paris St. Germain zastřelit. Naštěstí se mu to nepovedlo.

 

Albert Gea, Reuters

Švédský zabiják Mangs, jenž si vysloužil přezdívku Pouliční střelec z Malmö, se zapletl v jihošvédském městě mezi lety 2003 -2010 do patnácti přestřelek. Dosud byl usvědčen z vraždy jednoho člověka a pokusu o zabití dalších sedmi.

Ve vězení pak sepsal knihu o svém životě, v níž popsal i svůj úmysl zastřelit Ibrahimovice. Naštvalo ho, když viděl, jak fotbalista zaparkoval své červené ferrari.

Mangsovi evidentně není po chuti východoevropský původ švédské hvězdy a způsob zaparkování auta označil za „typické balkánské chování". „Říkal jsem si, že by to v médiích udělalo pořádný kravál, kdyby byl tenhle týpek zastřelen," napsal Mangs v knize.

Když viděl zaparkovaný Ibrahimovicův vůz, šel si podle svých slov domů pro zbraň. Třiatřicetiletý útočník ale prý se svým vozem odjel dříve, než se vrah k jeho ferrari vrátil.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy