Série Chelsea pokračuje, odskákal to Bolton

Vítěznou sérii fotbalistů Chelsea nezastavil v 9. kole Premier League ani Bolton, jenž si v sobotu ze Stamford Bridge odvezl debakl 1:5. Nečekanou prohru na hřišti West Bromwiche v generálce na úterní utkání Ligy mistrů na Spartě inkasoval zraněními zdecimovaný Arsenal.

Fanoušky Chelsea přitom už ve 4. minutě šokoval řecký mistr Evropy Janakopulos, jenž využil chyby obrany a zblízka nedal Petru Čechovi šanci. Český reprezentační gólman měl navíc v závěru poločasu štěstí, když Speedova střela orazítkovala břevno.

Po přestávce však spustili domácí ofenzivní smršť a finský gólman Jääskeläinen stejně jako ve středu vyšel ze souboje s Čechem v roli poraženého. Mezi 52. a 61. minutou ho překonali dvakrát Drogba s Lampardem, ránu z milosti pak přidal střídající Gudjohnsen. Úřadující mistři vedou tabulku o devět bodů před Tottenhamem, jenž vyhrál 2:0 nad Evertonem.

Arsenal se sice i bez Colea, Hleba, Campbella či Henryho dostal na hřišti West Bromwiche v 17. minutě do vedení po Senderosově brance, odjel však s prázdnou. Ještě do přestávky vyrovnal někdejší hráč "Kanonýrů" Kanu a vítězný gól týmu, jenž se loni horko těžko zachraňoval mezi elitou, vstřelil čtvrt hodiny před koncem Calderon.

Trenér Arséne Wenger využil v utkání s Albionem sestavu: Lehmann - Lauren, Toure, Senderos, Clichy - Ljungberg (36. Eboue), Fabregas, Flamini (77. Owusu-Abeyie), Pires - Reyes, Bergkamp.

Nováček Premier League Wigan pokračuje v úspěšném představení v elitní soutěži: dnes si připsal pátou výhru. Tým Athletic dokázal uhlídat hvězdný útok Newcastlu Owen - Shearer a díky Robertsovu gólu vyhrál 1:0.

Dnešní program Premier League zakončí duel Middlesbrough - Portsmouth s výkopem v 18:15.

ANGLIE - 9. kolo
Wigan - Newcastle 1:0 (40. Roberts), Chelsea - Bolton 5:1 (52. a 61. Drogba, 55. a 59. Lampard, 74. Gudjohnsen - 4. Janakopulos), Liverpool - Blackburn 1:0 (75. Cissé), Sunderland - Manchester United 1:3 (82. Elliott - 40. Rooney, 76. Van Nistelrooij, 87. Rossi), Tottenham - Everton 2:0 (58. Mido, 63. Jenas), West Bromwich - Arsenal 2:1 (38. Kanu, 76. Calderon - 17. Senderos), Middlesbrough - Portsmouth 1:1 (54. Yakubu - 46. O'Neill).
TABULKA

Brémy jsou nový lídrem bundesligy

Fotbalisté Bayernu Mnichov v sobotu pouze remizovali 1:1 na hřišti Schalke 04 a přišli o vedení v bundeslize. Do čela se díky lepšímu skóre dostaly Brémy, které rozstřílely 6:2 Norimberk.

Na první místo ale fakticky poslal Werder dánský legionář Sören Larsen ze Schalke, který se proti Bayernu postaral v poslední minutě zápasu z penalty o vyrovnání. Mnichovský favorit vedl do té doby gólem Santa Cruze, který se trefil už v 18. minutě.

V Brémách si střelecké kopačky obul Miroslav Klose, který se blýskl hattrickem. Všechny branky vsítil už během prvního poločasu a Brémy pak v poklidu dotáhly utkání do vítězného konce.

Kanonýři zářili i v utkání Dortmundu v Kaiserslauternu. Zápas skončil 3:3 a hattrick zaznamenali jak polský útočník Smolarek na straně Dortmundu, tak domácí Altintop. Dortmund s Tomášem Rosickým v sestavě vedl až do 57. minuty o dva góly a schylovalo se k jeho prvnímu vítězství na hřišti soupeře, Altintop byl ale proti.

Dvěma góly do sítě Leverkusenu se zaskvěl mohučský záložník Petr Ruman. Po necelé hodině korunoval tlak prvním gólem zápasu po tečované střele a za 19 minut hlavou zvýšil už na 3:0. Hosté dokázali jen snížit.

Soupeř Slavie Praha v Poháru UEFA Hamburk prohrál na vlastním stadionu 0:1 s Wolfsburgem. Reprezentační záložník David Jarolím a Rafael van der Vaart byli podle německé agentury SID nejlepšími hráči zápasu. Nizozemský reprezentant si nicméně pokazil reputaci po skončení utkání, kdy po šarvátce uviděl stejně jako jeho protivník Franz červenou kartu.

Hamburk hrál v sestavě: Wächter - Demel (66. Mahdavíkia), Van Buyten, Boulahrouz, Atouba - Jarolím, Wicky (82. Takahara), Beinlich, Van der Vaart - Barbarez, Lauth (66. Mpenza).

Německo - 9. kolo
Bielefeld - Hertha 3:0 (14. Borges, 29. Westermann, 51. Zuma), Hamburk - Wolfsburg 0:1 (19. Klimowicz), Kaiserslautern - Dortmund 3:3 (13., 57. a 78. Altintop - 7., 16. a 40. Smolarek), Mohuč - Leverkusen 3:1 (56. a 75. Ruman, 60. Thurk z pen. - 79. Barnetta), Schalke - Bayern 1:1 (90. Larsen z pen. - 18. Santa Cruz), Stuttgart - Mönchengladbach 1:1 (89. vlastní Strasser - 16. Kluge), Brémy - Norimberk 6:2 (2., 34. a 39. Klose, 65. a 84. Klasnič, 80. Borowski - 16. Kiessling, 57. Schroth).
TABULKA

Skácel vstřelil osmý gól v sezóně

Fotbalisté Heart of Midlothian neprohráli ani v 10. kole skotské ligy, v sobotu si odvezli cennou remízu 1:1 z Celtic Parku. Před více než šedesáti tisíci diváků sice domácí od 13. minuty vedli díky Beattiemu, o tři minuty později však využil chyby obránce Telfera Rudolf Skácel a osmým gólem v sezóně stanovil konečné skóre.

V týmu hostů si mohl vychutnat bouřlivou atmosféru téměř celý zápas útočník i Michal Pospíšil. Hearts si udrželi v čele tabulky před Celtikem tříbodový náskok.

SKOTSKO - 10. kolo
Celtic Glasgow - Hearts 1:1, Dunfermline - Falkirk 0:1, Hibernian - Kilmarnock 4:2, Inverness - Aberdeen 1:1, Motherwell - Livingston 1:0.

Juventus si nepokazil stoprocentní bilanci

Fotbalisté Juventusu propluli i sedmým kolem italské ligy bez klopýtnutí. Dnešní zápas s předposlední Messinou rozhodl už ve 24. minutě kanonýr Alessandro Del Piero, který získal míč na soupeřově polovině, obešel čtyři protihráče a sólovou akci zakončil gólem.

Obhájce titulu tak vede nadále tabulku s plným počtem bodů a je blízko k vyrovnání vlastního rekordu. Osmkrát za sebou vyhrál Juventus na startu ligového ročníku v sezonách 1930/30 a 1985/86. Pavla Nedvěda vystřídal čtvrt hodiny před koncem Chiellini.

V Sieně padlo hned pět branek a osud utkání s Udine vzal do svých rukou italský útočník David di Michele. O výhře hostů rozhodl hattrickem. Po dvou gólech v prvním poločase přidal hned po přestávce třetí, teprve pak začal zaskočený domácí tým ztrátu stahovat. Udine díky vítězství 3:2 přeskočilo svého dnešního soupeře v tabulce a je zatím šesté.

ITÁLIE - 7. kolo
Siena - Udine 2:3 (53. Chiesa, 67. vlastní Bertotto - 26., 31. a 46. Di Michele), Juventus Turín - Messina 1:0 (24. Del Piero).
TABULKA

Real možná přišel o Ronalda

Trápení španělského mistra Barcelony v domácí fotbalové lize pokračuje. Dnes v La Coruni Katalánci promarnili dvoubrankové vedení a museli se spokojit s remízou 3:3. Z posledních čtyř kol se "Barca" dělila o body už potřetí.

Na plné obrátky hosté zapnuli až před přestávkou a těsně po ní, o což se postarali Brazilec Ronaldinho, Portugalec Deco a Kamerunec Eto'o. Ten nejprve sedmým gólem v sezóně vyrovnal, na 3:1 pak otočil Ronaldinho, který nejprve proměnil penaltu po faulu na Deka a záhy přidal další branku. La Coruňa ale v posledních dvaceti minutách vyrovnala.

Real Madrid vyhrál městské derby na hřišti Atlétika 3:0 a přenocoval na prvním místě tabulky. Zápas ovlivnila už osmá minuta, v níž byl za faul na Raúla vyloučen domácí Antonio Lopez a Ronaldo potrestal jeho zákrok gólem z penalty.

Po hodině zápasu se brazilský reprezentant trefil podruhé a v nastaveném čase domácí zmar dokonal vlastním gólem obránce Luis Perea, který si srazil do vlastní sítě přihrávku jiného Brazilce Robinha. Real na trávníku svého rivala vyhrál počtvrté za sebou a Ronaldo v sedmi vzájemných zápasech nastřílel 10 gólů.

V sobotu nicméně pro Ronalda neskončilo utkání šťastně, protože těsně před koncem musel být se zraněným kotníkem odnesen na nosítkách ze hřiště a podle klubu je ohrožen jeho start ve středečním utkání Ligy mistrů proti Rosenborgu.

V pohárové soutěži s určitostí nenastoupí zadák Michel Salgado, který si v derby natáhl stehenní sval.

ŠPANĚLSKO - 7. kolo
Alavés - Villarreal 1:1 (3. Roger - 12. Nené), La Coruňa - Barcelona 3:3 (10. Valerón, 72. Munitis, 86. Rubén - 45+1. a 52. z pen. Ronaldinho, 41. Eto'o), Atlético Madrid - Real Madrid 0:3 (9. z pen. a 61. Ronaldo, 90+3. vlastní Perea).
TABULKA

Monako dalo první góly na domácím hřišti

Fotbalisté Monaka poprvé v sezóně dokázali skórovat na domácím hřišti a v dnešním utkání 11. kola porazili 3:0 Mety. Vítězný debut na lavičce knížecího klubu slavil trenér Francesco Guidolin, nástupce Didiera Deschampse.

Diváci se ale dočkali gólové radosti až po hodině, kdy se trefil náhradník David Gigliotti, za dvě minuty přidal druhý gól Řek Andreas Zikos a silnou desetiminutovku Monaka završil Camel Meriem. Zraněný Jaroslav Plašil stále nehraje.

V popředí tabulky ztratil dva body Šmicrův Girondinds Bordeaux. Český reprezentační záložník mohl slavit zisk bodu proti Sochaux až v poslední minutě díky vyrovnání Argentince Alonsa. Za třetí tým tabulky se díky jeho zaváhání zavěsilo s jednobodovou ztrátou Auxerre po přesvědčivém vítězství 3:0 nad nováčkem z Troyes. O další dva body méně má St. Etienne po remíze 1:1 v Nantes.

FRANCIE - 11. kolo
Nantes - St. Etienne 1:1 (2. Keseru - 10. vlastní Savinaud), Auxerre - Troyes 3:0 (26. Lachuer, 79. Luyindula, 85. Benjani), Bordeaux - Sochaux 1:1 (90. Alonso - 30. Menez), Le Mans - Lille 1:1 (7. F. Thomas z pen. - 8. Moussilou), Lens - Nice 2:2 (46. A. Diarra, 57. Thomert - 29. Roudet, 84. S. Camara), Monako - Mety 3:0 (62. Gigliotti, 65. Zikos, 72. Mériem), Nancy - Toulouse 2:0 (26. Diakhaté, 50. Kroupi z pen.), Štrasburk - Rennes 0:1 (30. Briand).