Montpellier - PSG 1:2Fotbalisté Paris St. Germain vybojovali potřetí v řadě titul

Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain získali potřetí v řadě titul francouzského mistra. Celkově páté vítězství v historii soutěže si definitivně zajistili v sobotním předposledním 37. kole Ligue 1, ve kterém zvítězili 2:1 na hřišti Montpellieru.

PSG stačila k jistotě titulu i remíza, ale v Montpellieru šel od začátku za vítězstvím. Do vedení ho dostal v 17. minutě po vysunutí za obranu Blaise Matuidi a už za dalších osm minut zvýšil na 2:0 Ezequiel Lavezzi.

Svěřenci trenéra Laurenta Blanca sice ještě před přestávkou inkasovali po zásahu Anthonyho Mouniera, ale tříbodový zisk si pohlídali. Titul by nakonec dnes slavili i v případě porážky, protože druhý Lyon jen remizoval 1:1 s Bordeaux, za které odehrál celý duel český záložník Jaroslav Plašil.

PSG již zvítězil v Ligovém poháru a 30. května si zahraje o triumf ve Francouzském poháru s druholigovým Auxerre. Boj o třetí příčku, která zajišťuje předkolo Ligy mistrů, bude pokračovat až do posledního kola. Monako, Marseille i St. Etienne totiž dnes vyhrály.

Francouzská fotbalová liga - 37. kolo
Bastia - Caen 1:1 (12. Ayite - 10. Privat)
Evian - St. Etienne 1:2 (42. Duhamel - 12. a 82. z pen. Gradel)
Guingamp - Toulouse 2:1 (5. Mandanne, 49. Beauvue - 26. Ben Yedder z pen.)
Lille - Marseille 0:4 (2. Gignac, 26. Fanni, 70. Alessandrini, 76. Ayew)
Lyon - Bordeaux 1:1 (9. Fekir - 3. Crivelli)
Monako - Mety 2:0 (45. Silva, 88. Germain)
Montpellier - Paris St. Germain 1:2 (40. Mounier - 17. Matuidi, 25. Lavezzi) Nantes - Lorient 1:1 (6. Audel - 4. vlastní Djilbodji)
Nice - Lens 2:1 (30. Amavi, 77. Digard - 14. Touzghar)
Remeš - Rennes 1:0 (59. Charbonier z pen.)