Rubriky:

Evropské ligy

Skotští Hearts mají nového majitele, kouč skončil

22. října 2005 18:08 - EDINBURGH

Senzační zpráva otřásla fotbalovým děním ve Skotsku. George Burley končí ve funkci trenéra týmu Hearts of Midlothian, který překvapivě vede ligovou tabulku před velkokluby z Glasgowa. Podle stanice BBC jsou důvody trenérova odchodu neshody s novým majitelem klubu. V pátek získal majoritní podíl v Hearts litevský milionář Vladimir Romanov.

 

sport.scotsman.com

V Hearts of Midlothian si úspěšně vede trio českých fotbalistů Rudolf Skácel, Roman Bednář a Michal Pospíšil. Ty a jejich spoluhráče už v dnešním utkání s Dunfermline vedl jako trenér dosavadní kouč mládeže John McGlynn.

"Hráči měli k Georgeovi velký respekt, bude to pro ně těžké. Musejí prokázat pevný charakter a přenést se přes to," řekl před zápasem BBC McGlynn. Důvody Burleyho odchodu odmítl komentovat, vedení klubu by se mělo vyjádřit po zápase.

Devětačtyřicetiletý Burley přišel do Hearts v létě poté, co odešel z anglického druholigového celku Derby County. S pomoci Romanovových milionů se mu povedlo od základu přebudovat mužstvo, které v úvodu sezóny narušilo dlouholetou nadvládu velkoklubů z Glasgowa a bez porážky vede tabulku.

Sport.cz, BBC

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy