Chelsea ztratila na hřišti Evertonu první body

Až v desátém kole anglické ligy skončila vítězná série fotbalistů Chelsea, které nečekaně obral o body poslední Everton. Úřadující mistři v Liverpoolu remizovali 1:1 a mají v čele tabulky devítibodový náskok před Charltonem. Do branky Chelsea se po utkání Ligy mistrů s Betisem Sevilla, v němž dostala příležitost dvojka Carlo Cudicini, vrátil Petr Čech.

Čech na hřišti Evertonu inkasoval jako první. V 35. minutě nestačil na pokutový kop Jamese Beattieho, jenž potrestal faul Wrighta-Phillipse. Pět minut po přestávce zachránil favorita od pohromy Lampard, jenž zajistil svému týmu prodloužení série bez porážky na 39 zápasů.

Newcastle přerušil téměř měsíční gólový půst v Premier League a připsal si výhru 3:2 nad Sunderlandem. Zraněného Michaela Owena, jenž vstřelil 24. září poslední gól United, zastoupili dvěma trefami Ameobi a vítěznou brankou v druhém poločase Emre.

Nováček z West Hamu zaznamenal čtvrtou výhru v sezoně po výsledku 2:1 s Middlesbrough. Londýnský tým s Tomášem Řepkou v sestavě poslal do vedení minutu po svém příchodu na hřiště střídající veterán Sheringham a v 74. minutě si dal vlastní gól hostující Riggott. Těsně před koncem pak dokázal Queudrue pouze snížit.

Anglie - 10. kolo:
Newcastle - Sunderland 3:2 (34. a 37. Ameobi, 63. Emre - 35. Lawrence, 41. Elliott), Bolton - West Bromwich 2:0 (81. Nakata, 90. Nolan), West Ham - Middlesbrough 2:1 (66. Sheringham, 74. vlastní Riggott - 87. Queudrue), Everton - Chelsea 1:1 (37. Beattie z pen. - 50. Lampard).

Getafe dnes porazilo Zaragozu 5:2 a minimálně na pár hodin se propracovalo do čela tabulky španělské ligy. Domácí vedli ve 37. minutě již 4:0, ve druhém poločase Pulido vlastním gólem snížil na 2:4, ale výhru Getafe pojistil v 85. minutě Redondo.

Také diváci v Málaze viděli pět branek domácího týmu. Jejich oblíbenci porazili 5:0 Betis Sevilla, když po dvou gólech dali Salva a Counago.

Španělsko - 8. kolo:
Villarreal - Mallorca 3:0 (14. Riqulme, 32. José Mari, 45. Forlán), Cádiz - Bilbao 1:0 (13. Enrique), Vigo - Espaňol Barcelona 1:0 (83. Silva), San Sebastian - La Coruňa 2:0 (50. Kovačevič, 68. Jauregi), Getafe - Zaragoza 5:2 (22. a 25. Guiza, 9. Paunovič, 37. Pulido, 85. Redondo - 48. Movilla, 58. vlastní Pulido), Málaga - Betis Sevilla 5:0 (8. a 30. Salva, 63. a 74. Counago, 51. Sanz), Santander - Atlético Madrid 0:1 (45.+1 Maxi Rodriguez).

Fotbalisté Monaka dnes překvapivě podlehli na hřišti jednoho z nejslabších týmů francouzské ligy Sochaux 1:2. Český záložník Jaroslav Plašil se na trávník dostal v 60. minutě, kdy vystřídal Sorlina. V tu dobu soupeř vedl o dva góly, až v nastaveném čase snížil Maicon.

Domácí se ujali vedení už v osmé minutě, kdy skóroval brazilský útočník Ilan, ve 40. minutě zvýšil Dagano na 2:0 pro Sochaux. Monako tak prohrálo podruhé za sebou, ve čtvrtek tým neuspěl ani v Poháru UEFA ve Stavangeru.

Monako, které se v evropské pohárové soutěži utká i s pražskou Slavií, hrálo v sestavě: Warmuz - Maicon, Squillaci, Givet, Evra - Sorlin (60. Plašil), Bernardi, Maoulida (60. Adebayor), Meriem - Gigliotti, Kapo (69. Modesto).

O první vítězství v sezoně marně bojoval Štrasburk na stadionu Le Mans. Hosté podlehli 0:2, přičemž prohrávali už od první minuty po Hautcoeurově brance. V 42. minutě pak přidal další gól japonský reprezentant Macui.

Francie - 12. kolo:
Ajaccio - Rennes 0:1 (41. Frei), Le Mans - Štrasburk 2:0 (1. Hautcoeur, 42. Macui), Sochaux - Monako 2:1 (8. Ilan, 40. Dagano - 90+1. Maicon), Troyes - Lens 1:1 (70. Adam - 21. Cousin).

Fotbalisté Juventusu Turín si v osmém kole italské ligy připsali vítězství 3:0 v Lecce a suverénně vedou tabulku bez ztráty jediného bodu. Druhý AC Milán má pětibodovou ztrátu. Juventus s Nedvědem ve středové řadě se ujal vedení již v deváté minutě gólem švédského útočníka Ibrahimovice, další přidal Mutu a v nastaveném čase pečetil výsledek Zalayeta.

Palermo nepřerušilo AC Milán vítěznou šňůru, která nyní trvá už pět zápasů, a ze San Sira si odvezlo porážku 1:2. Za domácí poprvé nastoupil v základní sestavě Marek Jankulovski, ale jeho týmu se začátek zápasu příliš nepovedl. Ve 28. minutě se Palermo ujalo vedení brankou Caracciola, Gattuso však v zápětí vyrovnal a vítězný gól dal v 77. minutě již uzdravený Filippo Inzaghi.

Druhému milánskému týmu se na hřišti Udine také dařilo a v souboji dvou účastníků Ligy mistrů Inter zvítězil 1:0. O jediný gól se postaral ve 36. minutě Argentinec Cruz, který na hřiště přišel ve třicáté minutě za brazilského útočníka Adriana.

Šestigólové hody zažili diváci v Janově, kde domácí Sampdoria remízovala se Sienou 3:3. Tři branky padly z pokutových kopů, ten poslední proměnil v páté minutě nastavení domácí Volpi. Bylo to v době, kdy jeho tým hrál v deseti bez vyloučeného Flachiho.

Itálie - 8. kolo:
Chievo - Cagliari 2:1 (70. D'Anna, 72. Obinna - 90. Suazo), Lecce - Juventus 0:3 (9. Ibrahmovic, 79. Mutu, 90+4. Zalayeta), Livorno - Reggina 1:0 (88. Lucarelli), AC Milán - Palermo 2:1 (30. Gattuso, 77. Inzaghi - 28. Caracciolo), Sampdoria - Siena 3:3 (54. a 90+5. z pen. Volpi, 38. Flachi z pen. - 47. Locatelli, 70. Chiesa z pen., 83. Vergassola), Treviso - Empoli 1:2 (78. Fava - 25. Almiron, 79. Tavano), Udine - Inter Milán 0:1 (36. Cruz), AS Řím - Lazio Řím 1:1 (40. Totti - 57. Rocchi).