Rubriky:

Evropské ligy

Real uspěl s odvoláním proti Beckhamovu vyloučení

25. října 2005 18:54 - MADRID

Vedení Realu Madrid se s úspěchem odvolalo proti červené kartě, kterou v nedělním utkání španělské ligy s Valencií dostal záložník David Beckham. Anglický fotbalista byl vyloučen za to, že údajně sarkasticky zatleskal rozhodčímu Arturu Daudénu Ibáňezovi, který mu předtím udělil žlutou kartu. Beckham díky úternímu rozhodnutí soutěžní komise španělského svazu nezmešká středeční zápas proti La Coruni.

Sudí k Beckhamovu vyloučení poznamenal do zápisu, že fotbalistova reakce byla sarkastická, což se podařilo Realu vyvrátit. "Naše právní oddělení prozkoumalo videozáznam z utkání a různé fotografie a rozhodlo se odvolat, protože David Beckham se nijak pohrdavě k rozhodčímu nechoval," uvedli zástupci klubu na své internetové stránce.

K tomu se přiklonila i komise. "Incident samotný, ani zápis rozhodčího nenasvědčovaly o tom, že by šlo o pokus o urážlivé nebo pohrdavé gesto," praví se v prohlášení komise.

Beckham musel předčasně pod sprchy potřetí během svého angažmá v Realu. Podle spoluhráče Pabla Garcíi možná doplácí anglická hvězda spíš na svůj přitažlivý vzhled než na špatné chování na hřišti.

"Pochybuji, že mu něco řekl, protože španělsky zas tak dobře nemluví. Nechápu, proč ho poslal ven. Možná proto, že je to blonďák a vypadá dobře," řekl García podle britského listu Guardian. "Bylo to přísné, v zápase je to samý tvrdý zákrok a on dostane červenou za potlesk," uvedl španělský hráč.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy