Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalový trenér Straka odstoupil z funkce v Ahlenu

25. října 2005 19:36 - AHLEN (Německo)

František Straka skončil po sedmi měsících na lavičce německého fotbalového klubu LR Ahlen. Sedmačtyřicetiletý trenér, který do Ahlenu zamířil letos v březnu po předchozím vyhazovu z pražské Sparty, v úterý sám na svou funkci kvůli špatným výsledkům rezignoval. Ahlen je předposlední, po deseti zápasech je jediným celkem ve druhé bundeslize bez výhry.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Odstoupení bylo mým vlastním rozhodnutím. Po porážce v Unterhachingu jsem dospěl k názoru, že tým potřebuje nový impulz," uvedl Straka pro televizi DSF. "Straka odešel sám od sebe, žádný vyhazov jsme nepřipravovali. Svědčí o tom také to, že za něj zatím nemáme žádného nástupce," uvedl manažer klubu Frank Aehlig pro agenturu SID.

Straka, který v české lize kromě Sparty vedl také Teplice, do Ahlenu přišel letos v březnu. Loni v prosinci překvapivě ve Spartě skončil a pak musel vlasovým testem vyvracet fámy, že užíval kokain.

Bývalý československý reprezentant pak přijal nabídku z Ahlenu, který v posledním zápase sezony dovedl k záchraně v soutěži. Vzápětí v klubu prodloužil smlouvu o další sezonu, ale vstup do letošního ročníku se Strakovu týmu nepovedl. Ahlen v deseti zápasech uhrál jen čtyři remízy a má stejně bodů jako poslední Saarbrücken.

Straka ještě v září přijal nabídku KDU-ČSL a bude volebním lídrem strany v Karlovarském kraji příští rok v parlamentních volbách.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy