Pamplona vede španělskou ligu

MADRID

Fotbalisté Getafe promarnili šanci zpět se vyhoupnout do čela španělské nejvyšší fotbalové soutěže. První příčka tak patří Pamploně. Getafe ve čtvrtek utrpělo porážku na hřišti San Sebastianu 0:3 a na druhém místě ztrácí na Pamplonu jeden bod.

Tým trenéra Bernda Schustera inkasoval všechny tři góly po slabém výkonu hned v prvním poločase a ani zlepšená hra ve druhé půli mu k vymazání náskoku baskických soupeřů nestačila.

Možnost posunout se do čela tabulky měla také Valencie, ale rovněž ji nevyužila, když podlehla doma Seville. V neděli fotbalisté Valencie obrali na San Bernabeu o tři body Real Madrid, ale tentokrát se jim vůbec nedařilo. Po 20 minutách poslal hosty do vedení Fabiano a na začátku druhého poločasu zpečetil skóre vlastním gólem Ayala.

Barcelona je v tabulce třetí, Real šestý. Katalánský klub na Pamplonu ztrácí dva body, Real tři.