Rubriky:

Evropské ligy

Českou kolonii v Hearts možná povede Ranieri

28. října 2005 13:20 - EDINBURGH

Rudolfa Skácela, Michala Pospíšila a Romana Bednáře, české hráče skotského lídra ligy Hearts, možná bude trénovat bývalý kouč Chelsea Claudio Ranieri. Podle britského tisku by mohl nahradit George Burleyho, který pro neshody s litevským majitelem Vladimirem Romanovem klub opustil.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Vedení Hearts doposud jednalo především s anglickou legendou Bobym Robsonem. V posledních hodinách však vstoupil do hry Ranieri, který by měl dorazit do Edinburghu k osobním jednáním.

Třiapadesátiletý Ranieri koučoval Chelsea v letech 2000 až 2004, poté si ruský majitel Roman Abramovič přivedl do klubu Josého Mourinha. Bývalý trenér Fiorentiny, Atlétika Madrid a Valencie v současnosti žije v Římě, nedávno ale stanici BBC řekl, že by se rád vrátil do anglického fotbalu.

Litevský majitel Hearts Vladimir Romanov by podle svých slov chtěl narušit zvyklosti a k trenérovi angažovat ještě sportovního ředitele, jehož funkci ve Skotsku a Anglii tradičně zastává kouč. "To je velký problém skotského fotbalu. Mezi trenérem a vedením klubu je mezera, proto potřebujeme manažera," řekl Romanov britským médiím. Kdy se chystá jmenovat nového kouče, neuvedl.

ČTK, Sport.cz

Zrušit