Čech dvakrát inkasoval, Chelsea body neztratila

LONDÝN

Brankář Chelsea Petr Čech poprvé v sezóně inkasoval víc než jednu branku. Za působení v Premier League se mu to stalo teprve potřetí. Lídr tabulky však ztrátu bodů nepřipustil. V minulém kole Chelsea jen remizovala s Evertonem 1:1, v sobotu před vlastním publikem brala všechny body za výhru 4:2 nad Blackburnem. Ale nerodila se jednoduše. Favorit za čtvrt hodiny vedl sice už 2:0, ale o náskok do přestávky přišel.

Nejprve skóroval z penalty, poté využil chyby Petra Čecha. Po přestávce se podruhé v zápase trefil Lampard a díky deseti gólům se osamostatnil v čele tabulky střelců.

Další čeští fotbalisté se museli smířit s porážkou. Jiří Jarošík odehrál celý zápas za Birmingham, který podlehl doma Evertonu 0:1. Obránce Tomáš Řepka nezabránil prohře West Hamu v Liverpoolu 0:2.

Ligový nováček z Wiganu se při svém senzačním tažení posunul už na druhé místo poté, co zvítězil nad Fulhamem. Výhru 1:0 mu zajistil ve druhé minutě nastavení francouzský obránce Chimbonda.

Manchester United utrpěl debakl

Manchester United znovu na nejlepší ztratil, když utrpěl v Middlesbrough těžkou porážku 1:4. Čestný úspěch hostů zaznamenal až v 90. minutě Cristiano Ronaldo a Manchester na šestém místě tabulky zaostává za Chelsea už o 13 bodů.

Arsenalu zachránil bod střídající Pires

Londýnský Arsenal vybojoval v sobotním městském derby na hřišti Tottenhamu bod. Ten mu zachránil střídající Robert Pires brankou v 77. minutě. Za Arsenal nenastoupil Thierry Henry, kterému se obnovilo zranění třísel.

Domácí poslal v 17. minutě hlavičkou po rohovém kopu do vedení King a Spurs dlouho živili naději na první vítězství nad londýnským rivalem od roku 1999. V 77. minutě však po zaváhání obrany Tottenhamu vyrovnal Pires.

Francouzský záložník byl jediným střelcem Arsenalu stejně jako v minulém kole, kdy z penalty rozhodl o výhře nad Manchesterem City. V 65. minutě opustil hřiště se zraněním Švéd Fredrik Ljungberg, jenž kvůli zdravotním problémům chyběl i v prvním duelu se Spartou. Ve druhé půli byl ošetřován i brankář Lehmann, kterého fanoušci Tottenhamu trefili předmětem hozeným z hlediště, žádné vážné zranění mu však nezpůsobili.

Arsenal odehrál zápas v sestavě: Lehmann - Lauren, Campbell, Toure, Clichy - Ljungberg (65. Van Persie), Flamini (45. Pires), Silva, Fabregas - Bergkamp, Reyes (90. Cygan).

Owen zařídil výhru Newcastlu

Dva góly Michaela Owena pomohly fotbalistům Newcastlu k nedělnímu vítězství 3:0 na hřišti West Bromwiche a postupu na desáté místo anglické ligy. Owen, jenž zmeškal předchozí dva zápasy kvůli zranění stehenního svalu, otevřel skóre jen několik sekund po přestávce. Druhou branku pak přidal v 78. minutě a v listině střelů se s čtyřmi zásahy dělí o páté místo.

Třetí gól dal deset minut před koncem Alan Shearer, jenž zápas začal kvůli problémům s kýlou na lavičce. Trenér Graeme Souness však v první půli nebyl spokojen se skomírající ofenzivou a útočníka poslal po hodině hry na hřiště.