Evropské ligy

Fotbalisté Hearts přišli o vedení skotské ligy

29. října 2005 18:51 - GLASGOW

Fotbalisté Heart of Midlothian v letošním ročníku skotské ligy poprvé prohráli. V sobotu ve třináctém kole podlehli 0:2 Hibernianu. Celtic Glasgow v neděli vyhrál na půdě Dundee United 4:2 a bodově se na Hearts dotáhl. Díky lepšímu skóre Celtic vede ligu.

PRÁVO/Michaela Říhová

Klub Hearts, v jehož základní sestavě nastoupili Rudolf Skácel a Michal Pospíšil, po hodině hry přišel o útočníka Jankauskase. Litevský fotbalista strčil do soupeře a uviděl červenou kartu.

Oslabení Hearts pak deset minut před koncem v rozmezí 120 vteřin dvakrát inkasovali a museli se smířit s první letošní porážkou. Nejlepší střelec soutěže Skácel k dosavadním devíti gólům tentokrát žádný nepřidal.

Hibernian díky vítězství zvýšil svůj náskok na třetí příčce tabulky, protože čtvrtí Glasgow Rangers na domácím trávníku jen remizovali s Invernessem.

Celtic Glasgow nepromarnil nabídnotou šanci a ujali se vedení v lize. Dva góly v neděli vstřelil anglický útočník Celtiku Sutton, ale radoval se jen jednou, protože ve čtvrté minutě vlastní brankou dostal překvapivě do vedení soupeře. Favorit však po 32 minutách už vedl 3:2 a konečnou podobu výsledku stanovil dvě minuty před koncem Pearson.

Výsledky - 13.kolo:
Falkirk - Livingston 1:1, Hibernian - Hearts 2:0, Kilmarnock - Aberdeen 4:2, Motherwell - Dunfermline 0:3, Glasgow Rangers - Inverness 1:1, Dundee United - Celtic Glasgow 2:4.