Plašil pečetil výhru Monaka

Reprezentační záložník Jaroslav Plašil okořenil teprve svůj druhý start za Monako v této sezóně francouzské ligy gólem. V sobotním zápase s Ajacciem přišel český fotbalista na hřiště v 55. minutě a o dvacet minut později zpečetil přesnou trefou z voleje vítězství monackého klubu na 3:0.

Plašil nestihl start ligy kvůli nalomeným kůstkám na noze. Poprvé dostal šanci před týdnem a dnes znovu naskočil až ve druhém poločase. Monako, jeden ze soupeřů Slavie v Poháru UEFA, hrálo v sestavě: Warmuz - Modesto, Maicon, Veigneau, Givet - Meriem, Gerard (87. Maoulida), Bernardi, Zikos - Maurice-Belay, Chevanton (55. Plašil).

Vladimír Šmicer opouštěl domácí trávník v Bordeaux už za rozhodnutého stavu 2:0, oba góly do sítě Troyes vstřelil útočník Darcheville. Ligovou neporazitelnost si udržel Lyon, který po vyřazení z Ligového poháru nedopustil podobné překvapení proti Sochaux.

Naopak fotbalistům Marseille nevyšel pokus rehabilitovat se u fanoušků po výpadku ve druhé kole poháru a s Lille uhráli pouze remízu 1:1. Domácí kouč Jean Fernandez před zápasem své hráče nabádal k lepším výkonům v ofenzivě a ve 29. minutě jej potěšil gólem španělský útočník Koke. Další branku však už hráči Marseille nepřidali a po přestávce vyrovnal Slovinec Ačimovič.

Fotbalisté Paris St. Germain ztratili druhé místo v lize

Fotbalisté Paris St. Germain v neděli přišli ve francouzské lize o druhé místo. Ve třináctém kole podlehli 0:2 v Auxerre, které si polepšilo na pátou pozici. Pařížané klesli na čtvrté místo.

Domácí mužstvo poslal do vedení krátce po přestávce vlastním gólem Edouard Cissé, v 85. minutě pak pojistil Auxerre vítězství Pieroni. Za poražený tým odehrál celý zápas David Rozehnal, který v týdnu vynechal pohárové utkání kvůli zranění nohy. Auxerre znovu chyběl zraněný René Bolf.