Barošův návrat proti Liverpoolu - prohra

LONDÝN

Fotbalový útočník Milan Baroš se po téměř měsíční pauze vrátil na trávník, ale dnes proti Liverpoolu mohl mít radost jen z toho, že zvládl odehrát celý ligový zápas. Aston Villa prohrála s Barošovým bývalým zaměstnavatelem 0:2 a nebodovala potřetí za sebou.

Milan Baroš

Úřadující vítězové Ligy mistrů si ve 12. kole připsali první výhru v sezoně na soupeřově hřišti, přičemž o ní rozhodli až v závěru. Kapitán Gerrard v 85. minutě proměnil penaltu za faul na Crouche, o čtyři minuty později přidal pojistku střelou zpoza šestnáctky Alonso.

Po Spartě si duo Van Persie - Henry smlslo na posledním Sunderlandu a Arsenal vyhrál 3:1. Na rozdíl od středečního duelu Ligy mistrů se tentokrát trefil dvakrát francouzský kanonýr a jednou Nizozemec. Vicemistři tak poskočili na třetí místo. O bod před Sunderlandem je předposlední Birmingham. Jeho hráči včetně Jiřího Jarošíka sice uhlídali hvězdné útočné duo domácího Newcastlu Owen - Shearer, ale po trefě Turka Emreho z pětadvaceti metrů stejně prohráli 0:1.

Jeden gól rozhodl také o vítězství nováčka West Hamu, za něj celý zápas odehrál obránce Tomáš Řepka. United zajistil plný bodový zisk v duelu s West Bromwichem veterán Sheringham.

Sobotní program Premier League zakončí duel Portsmouth - Wigan s výkopem v 18:15.

Výsledky - 12. kolo:
Aston Villa - Liverpool 0:2 (85. Gerrard z pen., 89. Alonso), Arsenal - Sunderland 3:1 (36. a 82. Henry, 12. Van Persie - 75. Stubbs), Blackburn - Charlton 4:1 (2. Emerton, 18. Dickov, 59. Pedersen, 90. Bellamy - 36. Hughes), Fulham - Manchester City 2:1 (6. a 45. Malbranque - 20. Croft), Newcastle - Birmingham 1:0 (78. Emre), West Ham - West Bromwich 1:0 (57. Sheringham).