Fotbalisté CSKA Moskva jsou po roční pauze opět mistry

MOSKVA

Fotbalisté CSKA Moskva jsou po dvou letech znovu mistry Ruska. Svůj celkově devátý domácí titul si letošní vítěz Poháru UEFA zajistil v předposledním ligovém kole. Po nedělní výhře 2:1 nad Dynamem má CSKA v čele tabulky čtyřbodový náskok.

Výhru v derby na stadionu Dynama zajistili hostům po změně stran Alexej Berezuckij a brazilský záložník Daniel Carvalho. Už po prvním gólu CSKA začali fanoušci slavit dýmovnicemi s takovou vehemencí, že se několik minut nemohlo hrát kvůli zhoršené viditelnosti. Sudí kvůli tomu nastavil osm minut a těsně před koncem snížil Kolodin.

Svěřenci Valerije Gazzajeva si zajistili účast v kvalifikaci příští Ligy mistrů, vedou o čtyři body před loňským mistrem Lokomotivem a Spartakem. Oba tyto týmy dnes vyhrály: Spartak překonal brankáře Kinského ze Saturnu Ramenskoje čtvrt hodiny před koncem a zvítězil 1:0, Lokomotiv vyhrál nad posledním celkem tabulky Grozným 3:0.

Groznyj spolu s Vladikavkazem mají rovněž už kolo před koncem jistotu, že sestoupí. O druhém místě, které svému držiteli rovněž vynese účast v předkole Ligy mistrů, se Lokomotiv a Spartak utkají příští sobotu 12. listopadu v přímém souboji. Na poraženého zbude Pohár UEFA.

Střelecky se v neděli prosadili dva čeští fotbalisté. Martin Horák zajistil gólem v 66. minutě výhru Rostova 2:1 nad Samarou, Tomáš Čížek přispěl jednou brankou k vysokému vítězství Kazaně 5:1 nad moskevským Torpedem.

Výsledky - 29. kolo:
Spartak Moskva - Ramenskoje 1:0, FK Moskva - Jaroslavl 3:2, Kazaň - Torpedo Moskva 5:1, Perm - Petrohrad 1:0, Rostov na Donu - Samara 2:1, Dynamo Moskva - CSKA Moskva 1:2, Vladikavkaz - Tomsk 1:2, Groznyj - Lokomotiv Moskva 0:3.