Evropské ligy

Fotbalisté CSKA Moskva jsou po roční pauze opět mistry

6. listopadu 2005 15:25 - MOSKVA

Fotbalisté CSKA Moskva jsou po dvou letech znovu mistry Ruska. Svůj celkově devátý domácí titul si letošní vítěz Poháru UEFA zajistil v předposledním ligovém kole. Po nedělní výhře 2:1 nad Dynamem má CSKA v čele tabulky čtyřbodový náskok.

Výhru v derby na stadionu Dynama zajistili hostům po změně stran Alexej Berezuckij a brazilský záložník Daniel Carvalho. Už po prvním gólu CSKA začali fanoušci slavit dýmovnicemi s takovou vehemencí, že se několik minut nemohlo hrát kvůli zhoršené viditelnosti. Sudí kvůli tomu nastavil osm minut a těsně před koncem snížil Kolodin.

Svěřenci Valerije Gazzajeva si zajistili účast v kvalifikaci příští Ligy mistrů, vedou o čtyři body před loňským mistrem Lokomotivem a Spartakem. Oba tyto týmy dnes vyhrály: Spartak překonal brankáře Kinského ze Saturnu Ramenskoje čtvrt hodiny před koncem a zvítězil 1:0, Lokomotiv vyhrál nad posledním celkem tabulky Grozným 3:0.

Groznyj spolu s Vladikavkazem mají rovněž už kolo před koncem jistotu, že sestoupí. O druhém místě, které svému držiteli rovněž vynese účast v předkole Ligy mistrů, se Lokomotiv a Spartak utkají příští sobotu 12. listopadu v přímém souboji. Na poraženého zbude Pohár UEFA.

Střelecky se v neděli prosadili dva čeští fotbalisté. Martin Horák zajistil gólem v 66. minutě výhru Rostova 2:1 nad Samarou, Tomáš Čížek přispěl jednou brankou k vysokému vítězství Kazaně 5:1 nad moskevským Torpedem.

Výsledky - 29. kolo:
Spartak Moskva - Ramenskoje 1:0, FK Moskva - Jaroslavl 3:2, Kazaň - Torpedo Moskva 5:1, Perm - Petrohrad 1:0, Rostov na Donu - Samara 2:1, Dynamo Moskva - CSKA Moskva 1:2, Vladikavkaz - Tomsk 1:2, Groznyj - Lokomotiv Moskva 0:3.