Rubriky:

Evropské ligy

Brazilský kanonýr Ronaldo získal španělské občanství

10. listopadu 2005 13:53 - MADRID

Brazilský fotbalista Ronaldo má od čtvrtka i španělské občanství. Devětadvacetiletý útočník Realu Madrid tak už nebude v mužstvu blokovat jedno ze tří povolených míst pro hráče ze zemí mimo Evropskou unii a klub toho hodlá využít v zimním přestupním období.

Ronaldo získal dvojí občanství poté, co dnes složil přísahu na španělskou ústavu. Pro jeho reprezentační budoucnost to však žádnou změnu neznamená. Fotbalista, který už jednou oblékl národní dres jedné země, nemůže hrát za jinou. Na mistrovství světa v Německu příští rok bude Ronaldo obhajovat s Brazílií titul.

V Realu, kam přišel v roce 2002 z Interu Milán za 43 miliónů eur, už figurují na soupisce coby hráči ze zemí mimo EU jen jeho brazilští krajané Julio Baptista a Robinho. Španělský pas totiž v srpnu získal i další Brazilec Roberto Carlos.

Zástupci Realu tak mohou v zimě angažovat brazilského obránce Cicinha ze Sao Paula, na kterého si už dříve zajistili opční právo. Do týmu ho ale zatím přivést nemohli.

Trojnásobný nejlepší fotbalista světa Ronaldo strávil ve Španělsku celkem čtyři roky. Před angažmá v Itálii hrál v sezoně 1996-1997 za Barcelonu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy