Baroš pečetil výhru Aston Villy

LONDÝN

Poprvé po dvou měsících se český fotbalový reprezentant Milan Baroš opět zapsal mezi střelce. Nejlepší kanonýr loňského mistrovství Evropy přispěl v sobotu jedním gólem k vítězství Aston Villy na hřišti Sunderlandu v anglické lize. Baroš zvýšil v 83. minutě už na 3:0, domácí v závěru z penalty jen snížili.

Milan Baroš

Baroš, jenž se teprve nedávno zbavil potíží s achilovkou, se trefil poprvé od 20. září, kdy skóroval v Ligovém poháru. V Premier League vstřelil čtyřiadvacetiletý útočník první gól od svého debutu v barvách Aston Villy na konci srpna, při kterém se uvedl brankou. Díky dnešní výhře se jeho klub vzdálil sestupovému pásmu.

Spokojen mohl dnes být také brankář Petr Čech, který udržel čisté konto a Chelsea porazila Newcastle 3:0. V čele tabulky mají obhájci titulu již devítibodový náskok na druhý Wigan. Domácí byli celý zápas jasně lepší, ale skóre otevřel až dvě minuty po přestávce Joe Cole. Po druhém gólu, který vstřelil argentinský útočník Hernán Crespo, hosté přidali, ale Chelsea několikrát podržel Čech. Výhru domácích pak zpečetil v 90. minutě Damien Duff.

Po šesti zápasech skončila vítězná série Wiganu. Zasloužili se o to hráči Arsenalu Londýn, kteří dnes porazili nováčka soutěže 3:2 a poprvé v tomto ročníku dokázali vyhrát na soupeřově hřišti. Náskok Wiganu na nejbližší pronásledovatele se tak ztenčil. Na třetí pozici se posunul Manchester United díky výhře 3:1 v Charltonu a ztrácí na druhé místo bod.

O další bod méně má Arsenal, který vedl nad Wiganem ve 21. minutě již 2:0 zásluhou Van Persieho a francouzského kanonýra Thierry Henryho. Oba útočníci dokázali skórovat ve třetím zápase po sobě - v předchozích utkáních svými brankami pokořili pražskou Spartu v Lize mistrů a Sunderland.

Wigan sice zásluhou Camary snížil, ale Henry ještě před poločasem z volného kopu upravil na 3:1. Přestože dlouho nehrál kvůli zranění, dal v ligové sezoně už sedm gólů a posunul se v tabulce střelců za vedoucí duo Lampard, Van Nistelrooij. Porážku domácího týmu zkorigoval Bullard, jenž z 25 metrů prostřelil Lehmanna.

West Ham remizoval s Tottenhamem

Fotbalisté West Hamu vybojovali v neděli v nastaveném čase cennou remízu na hřišti Tottenhamu. Hosté prohrávali od 16. minuty brankou egyptského útočníka Mida a vyrovnat se jim povedlo až v samém závěru, kdy se hlavou trefil kolega Tomáše Řepky z obrany United Anton Ferdinand. Český fotbalista byl střídán v 77. minutě, kdy se kouč Alan Pardew rozhodl posílit ofenzivu a poslal na hřiště záložníka Shauna Newtona.

Anglie - 13. kolo
sobota 19.11.
Wigan - Arsenal 2:3 (28. Camara, 45. Bullard - 21. a 41. Henry, 11. Van Persie), Charlton - Manchester United 1:3 (65. Ambrose - 71. a 85. Van Nistelrooij, 37. Smith), Chelsea - Newcastle 3:0 (47. J. Cole, 51. Crespo, 90. Duff), Liverpool - Portsmouth 3:0 (23. Zenden, 39. Cissé, 80. Morientes), Manchester City - Blackburn 0:0, Sunderland - Aston Villa 1:3 (90. Whitehead z pen. - 55. Phillips, 82. Barry, 83. Baroš), West Bromwich - Everton 4:0 (45. z pen. a 69. Ellington, 51. Clement, 90. Earnshaw).
neděle 20.11.
Tottenham - West Ham 1:1 (16. Mido - 90+3. Ferdinand), Middlesbrough - Fulham 3:2 (64. Morrison, 76. Yakubu, 84. Hasselbaink - 9. John, 70. Diop).