Ruman zajistil v poslední minutě Mohuči bod

BERLÍN

V poslední minutě rozhodl český fotbalista Petr Ruman o tom, že Mohuč dnes získala ve 13. kole německé ligy bod za remízu 2:2 s Eintrachtem Frankfurt. Zápas měl kuriózní průběh, neboť hosté vedli v šesté minutě už 2:0 po dvou vlastních brankách Noveskiho. Makedonský obránce pak v 70. minutě hlavou po volném kopu snížil a Ruman svým čtvrtým gólem v sezóně zajistil Mohuči alespoň bod.

Dokonce až ve druhé minutě nastavení vybojoval Bayern Mnichov vítězství 2:1 v Bielefeldu. Obhájci titulu po hodině hry prohrávali, ale v závěru je dvěma góly zachránil peruánský útočník Pizarro. I bez zraněného tvůrce hry Ballacka tak Bayern vyhrál popáté na soupeřově hřišti a udržel si pětibodový náskok v čele tabulky před Brémami.

Werder doma rozstřílel 6:1 Wolfsburg, po dvou brankách dali Borowski a Klose, který se čtrnácti zásahy vévodí ligové tabulce střelců. Za něj na druhé místo se posunul Polák Smolarek z Dortmundu, který dnes dvěma góly vystřílel vítězství 2:0 nad Herthou Berlín. Druhý gól dal těsně před poločasem hlavou po volném kopu Tomáše Rosického.

Český záložník, jehož start nebyl před zápasem vinou zranění kolena a kotníku z baráže v Norsku jistý, byl střídán v 73. minutě. Podle agentury SID patřil k nejlepším hráčům zápasu.

Další reprezentant Jan Polák kvůli potížím s kotníkem nenastoupil za Norimberk v Kaiserslauternu, kde jeho tým vyhrál 3:1. Norimberk, kterému pomohl k vítězství i obránce Marek Nikl, tak opustil poslední místo v soutěži a je šestnáctý. Na dno tabulky klesl právě Kaiserslautern.

Hamburk se vzdálil Schalke

Fotbalisté Hamburku udrželi v německé lize kontakt s druhými Brémami, když v neděli zvítězili 2:0 nad Duisburgem. Zároveň se vzdálili na rozdíl šesti bodů čtvrtému Schalke.

Hamburku tak vyšla generálka na čtvrteční zápas na hřišti Monaka v Poháru UEFA, v němž budou svěřenci trenéra Thomase Dolla také soupeřem pražské Slavie. O vítězství nad Duisburgem rozhodli svými brankami v závěru prvního poločasu Barbarez a Lauth. V 29. minutě se ocitl v obrovské šanci David Jarolím, ale ze dvou metrů minul branku. V závěru zápasu ho pak vystřídal Ziegler.

Německo - 13. kolo
sobota 19.11.
Kaiserslautern - Norimberk 1:3 (18. Blank - 17. Banovič, 78. Müller, 82. Saenko), Brémy - Wolfsburg 6:1 (43. a 52. Borowski, 60. a 85. Klose, 5. Baumann, 72. Naldo - 57. Klimowicz), 1. FC Kolín - Schalke 2:2 (47. Benschneider, 57. Epstein - 23. Kuranyi, 86. Sand), Mohuč - Frankfurt 2:2 (70. Noveski, 90. Ruman - 3. a 6. oba vlastní Noveski), Dortmund - Hertha Berlín 2:0 (40. a 46. Smolarek), Bielefeld - Bayern Mnichov 1:2 (60. Boakye - 82. a 90+ 2. Pizarro), Mönchengladbach - Leverkusen 1:1 (15. Polanski - 5. Rolfes).
neděle 20.11.
Stuttgart - Hannover 2:2 (11. a 68. Tomasson - 57. Hášemíján, 69. Jankov), Hamburk - Duisburg 2:0 (39. Barbarez, 41. Lauth).