Celtic prohrál v lize doma, Hearts zachránili bod

Fotbalisté Celtiku Glasgow nečekaně prohráli v sobotním utkání 16. kola skotské ligy s dosud posledním Dunfermlinem 0:1, přesto zůstali v čele tabulky. Jejich nejbližší pronásledovatelé Hearts totiž pouze remizovali na hřišti Motherwellu, kde navíc zachránili bod až v 90. minutě brankou z penalty.

Jediný gól do sítě Celtiku vstřelil v 17. minutě Greg Ross. Brankáře Artura Boruce mohl tentýž hráč překonat krátce nato znovu, ale polský gólman se při jeho pokusu vyznamenal. Favorizovaný Celtic nedokázal vyrovnat, i když si vypracoval velkou převahu, přesto si v čele tabulky udržel alespoň minimální náskok. Dunfermline, tým zdecimovaný sérií zranění, nezískal v sedmi předchozích zápasech ani bod.

Hearts s Motherwellem od 40. minuty prohrávali a vyrovnali až těsně před koncem, kdy faul domácích zadáků v pokutovém území potrestal gólem z penalty Paul Hartley. V týmu hostů se na trávníku objevili Rudolf Skácel a v poslední půlhodině i Roman Bednář.

Odstup fotbalistů Glasgow Rangers od čela tabulky skotské ligy se nezmenšil ani po nedělním zápasu s Hibernianem. Obhájci titulu prohráli v utkání 16. kola na soupeřově stadionu 1:2 a zůstali čtvrtí s patnáctibodovou ztrátou na vedoucí rivaly z Celtiku.

Výsledky - 16. kolo:
Celtic Glasgow - Dunfermline 0:1, Falkirk - Aberdeen 1:2, Inverness - Dundee United 1:1, Livingston - Kilmarnock 0:3, Motherwell - Hearts 1:1, Hibernian - Glasgow Rangers 2:1.