Juventus porazil Treviso a vede ligu

ŘÍM

Juventus Turín nezaváhal v nedělním domácím utkání a nadále vede před AC Milán o pět bodů italskou ligu. Juventus porazil Treviso 3:1.

Do vedení šli překvapivě hosté, domácí však neznervózněli a zápas otočili.

Ještě do poločasu se trefili oba jeho útočníci Rumun Mutu a desátým gólem v sezoně Francouz Trezeguet. Ve druhém poločase "Stará dáma" hru kontrolovala a krátce před koncem ještě její kapitán Del Piero zvýšil. Až při tomto gólu byl na hřišti Pavel Nedvěd, který čtvrt hodiny před koncem nahradil Mutua.

Góly Jihoameričanů přinesly vítězství čtvrtému Interu Milán v Messině. Uruguayec Alvaro Recoba a Argentinec Esteban Cambiasso vypracovali hostům vedení, které 20 minut před koncem už pouze zkorigoval Arturo Di Napoli. Inter ztrácí na čelo tabulky stále deset bodů.

Gólovou přestřelku sledovali diváci v Empoli, kde domácí podlehli Laziu Řím 2:3. Do kabin šli hráči Lazia s příznivým výsledkem 1:0, ale brzy po změně stran dvakrát během čtyř minut inkasovali, když nejprve vyrovnal Bonetto a pak z penalty dostal Empoli do vedení Tavano. Poslední slovo ale měli znovu hosté a zápas otočili ještě v během kratšího časového úseku - Tare a Liverani se trefili v rozmezí tří minut.

Prvního vítězství v soutěži dosáhlo Cagliari, které porazilo brankami Davida Suazoa z Hondurasu 2:0 Sampdorii Janov. Díky tříbodovému zisku už není Cagliari poslední v tabulce.

AC Milán vydřel vítězství nad předposledním Lecce

Až ve čtvrté minutě nastaveného času v sobotu vybojovali fotbalisté AC Milán očekávané vítězství nad předposledním týmem ligové tabulky Lecce. Zasloužil se o to střídající Filippo Inzaghi, kanonýr Andrej Ševčenko po čtyřbrankovém představení v Lize mistrů proti Fenerbahce tentokrát vyšel naprázdno.

Obránce AC Milán Marek Jankulovski přišel na hřiště na posledních deset minut.

V předehrávce 13. kola italské Serie A remizovalo Livorno bez branek s Chievem. Pro hosty byl bod velkým ziskem, protože domácí Galante a Lucarelli nastřelili ve druhém poločase břevno.

Itálie - 13. kolo:
Livorno - Chievo 0:0, AC Milán - Lecce 2:1 (3. Pirlo, 90+4. Inzaghi - 67. Konan), Ascoli - Palermo 1:1 (52. Ferrante - 36. Bonanni), Cagliari - Sampdoria 2:0 (21. a 52. Suazo), Empoli - Lazio Řím 2:3 (55. Bonetto, 59. Tavano z pen. - 28. Dabo, 77. Tare, 80. Liverani), Juventus Turín - Treviso 3:1 (37. Mutu, 43. Trezeguet, 83. Del Piero - 25. Parravicini), Messina - Inter Milán 1:2 (71. Di Napoli - 7. Recoba, 59. Cambiasso), Parma - Udine 1:2 (89. Corradi - 45+1. a 48. Barreto), Siena - Reggina 0:0.