Barcelona porazila ve španělské lize Santander 4:1

MADRID

Fotbalisté Barcelony zvítězili v nedělním utkání 13. kola španělské ligy nad Santanderem 4:1 a nadále se drží v čele tabulky, kde je jen na několik hodin vystřídala Pamplona. Až šestý je Real Madrid, který týden po domácím debaklu s Barcelonou směřoval k další porážce, ale nakonec v San Sebastianu mohutným finišem zachránil bod.

Realu dal první gól krátce před poločasem z pokutového kopu Prieto, po změně stran se trefil i De Paula. Útočné snaze hostů poté sice neprospělo Ramosovo vyloučení, ale počet hráčů vyrovnala červená karta pro domácího Garitana a v závěru se dokázali prosadit nejprve Bravo a hned po něm Zidane. Brazilský trenér Wanderley Luxemburgo tak může být zase o něco klidnější, navíc sportovní ředitel klubu Arrigo Sacchi před utkáním prohlásil, že se kouč nemusí bát o místo ani po další porážce.

V Barceloně už ve čtvrté minutě kopal Ronaldinho penaltu, a i když ji neproměnil, poločas stejně vyhráli domácí díky dvanáctému gólu nejlepšího střelce soutěže Eto'a. Zbytek nadějí pak Santanderu sebrala čtvrthodina druhé půle s třemi inkasovanými brankami; jednu z nich vstřelil právě očekávaný držitel Zlatého míče Ronaldinho, který se bez obav postavil k dalšímu pokutovému kopu. S devíti góly je v tabulce kanonýrů španělské ligy druhý.

Alavés se v Pamploně ujal vedení brankou Neneho z 55. minuty, ale hosté se z něj těšili jen čtyři minuty do vyrovnávací trefy Srba Miloševiče. V 71. minutě pak strhl vedení na stranu Osasuny Puňal z penalty a na 3:1 zvýšil Maročan Moha. Hostující Aloisi stačil jen snížit, víc už ligový nováček nestihl.

Valencie porazila Celtu Vigo 2:0, zápas rozhodla v druhém poločase dvěma góly během šesti minut. O branky se postarali španělský reprezentant David Villa a brazilský obránce Fabio Aurelio. Souboj mezi La Coruňou a Villarealem dopadl lépe pro hosty, kteří zvítězili 2:0 a posunuli se na třetí místo v tabulce.

Dosud poslední Betis Sevilla remizoval doma s Cádizem 1:1. Betis se ujal vedení v sedmé minutě brankou brazilského obránce Assuncaa, ale konečnou podobu výsledku dal v 73. minutě z penalty hostující Peréz. Sevillský klub díky remíze přeskočil v tabulce Bilbao a zařadil se do čtyřčlenné skupiny jedenáctibodových týmů.

Španělsko - 13. kolo:
Valencie - Celta Vigo 2:0 (74. Villa, 79. Aurelio), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 1:1 (8. Luccin - 10. Jarque), La Coruňa - Villarreal 0:2 (56. Riquelme, 77. Sorin), Getafe - Málaga 3:2 (26. a 84. Paunovič, 39. vlastní Navas - 24. Nacho, 53. Rodriguez), Pamplona - Alavés 3:2 (59. Miloševič, 71. Puňal z pen., 84. Moha - 55. Nene, 89. Aloisi), Betis Sevilla - Cádiz 1:1 (7. Assuncao - 73. Peréz z pen.), Zaragoza - FC Sevilla 0:2 (57. Saviola, 90. Daniel), San Sebastian - Real Madrid 2:2 (44. X. Prieto z pen., 59. De Paula - 87. Bravo, 88. Zidane), Barcelona - Santander 4:1 (31. Eto'o, 52. Messi, 57. Ronaldinho z pen., 64. Silvinho - 71. Casquero z pen.).