Fotbalisté Monaka prohráli v Marseille

PAŘÍŽ

Fotbalisté Monaka prohráli v nedělním utkání 16. kola francouzské ligy v Marseille 1:2. Tým, který se ve středu 30. listopadu představí v Poháru UEFA v Praze proti Slavii, sice po gólu Meriema z 18. minuty dlouho vedl, v závěrečné půlhodině si ale domácí Olympique zajistil dvěma brankami vítězství.

Monako nastoupilo bez českého záložníka Jaroslava Plašila a odehrálo zápas v sestavě: Warmuz - Modesto, Cubilier, Veigneau, Evra - Givet, Meriem (54. Sorlin), Bernardi (78. Maoulida), Zikos - Maurice-Belay (75. Perez), Adebayor. Ten utkání po červené kartě v 90. minutě nedohrál. Klub je v tabulce osmý, Marseille má při rovnosti bodů horší skóre.

Fotbalisté pařížského celku St. Germain propásli šanci na návrat na druhé místo ligy. Na domácím hřišti prohráli s Lensem 3:4, a to ještě dva góly dali až v posledních čtyřech minutách zápasu. Dvěma trefami přispěl v Parku princů k domácí porážce Aruna Dindane z Pobřeží slonoviny, stejně střelecky úspěšný byl v domácím dresu i Portugalec Pauleta. Lens se posunul už na šesté místo.

Stejným výsledkem skončil i zápas v Nantes, kde po prvním vítězství v sezoně sahal Štrasburk. Hosté vedli už 2:0 a dlouho byli blízko alespoň remíze, ale osm minut před koncem přišli o vyloučeného Arthura Boku a v nastaveném čase je o bod připravil Frederic Da Rocha.

Francie - 16. kolo:
Nantes - Štrasburk 4:3 (48. Delhommeau, 55. Bamogo, 59. Dimitrijevič, 90+3. Da Rocha - 38. z pen. a 49. Pagis, 45. Diane), Paris St. Germain - Lens 3:4 (6. a 89. Pauleta, 90+2. Yepes - 32. a 70. Dindane, 2. Thomert, 41. Jussie), Marseille - Monako 2:1 (64. Oruma, 76. Lamouchi - 18. Meriem).