Juventus porazil Treviso a drží pětibodový náskok před AC Milán

Vedoucí tým italské ligy Juventus Turín v neděli porazil na svém hřišti Treviso 3:1 a po třináctém kole vede tabulku před AC Milán znovu o pět bodů. Přestože byl zápas duelem týmů z opačných konců tabulky, vedení se nečekaně ujali hosté zásluhou záložníka Parraviciniho. Juventus ale neměl žádné potíže s tím, aby skóre otočil.

Ještě do poločasu se trefili oba jeho útočníci Rumun Mutu a desátým gólem v sezoně Francouz Trezeguet. Ve druhém poločase "Stará dáma" hru kontrolovala a krátce před koncem ještě její kapitán Del Piero zvýšil. Až při tomto gólu byl na hřišti Pavel Nedvěd, který čtvrt hodiny před koncem nahradil Mutua.

Třetí místo si pojistila Fiorentina, která uhrála remízu 1:1 na horké půdě Olympijského stadionu v Římě. Domácí vedli díky bleskové brance Tomassiho, ale z penalty za faul následně vyloučeného Mexese na Pazziniho vyrovnal v 67. minutě nejlepší kanonýr soutěže Luca Toni. Spoluhráč Tomáše Ujfalušiho, jenž odehrál v obraně hostů celé utkání, vstřelil svůj šestnáctý gól v sezóně.

Góly Jihoameričanů přinesly vítězství čtvrtému Interu Milán v Messině. Uruguayec Alvaro Recoba a Argentinec Esteban Cambiasso vypracovali hostům vedení, které 20 minut před koncem už pouze zkorigoval Arturo Di Napoli. Inter ztrácí na čelo tabulky stále deset bodů.

Prezident milánského klubu Giancinto Facchetti se po zápase oficiálně omluvil domácímu hráči Marku Andremu Zorovi. Na obránce z Pobřeží slonoviny během utkání neslavně proslulé tvrdé jádro fanoušků Interu rasisticky hučelo, vše málem skončilo ještě větší ostudou, když chtěl Zoro na protest z trávníku odejít. Nigerijec Martins a Brazilec Adriano z Interu ho však přesvědčili, aby utkání dohrál.

Gólovou přestřelku sledovali diváci v Empoli, kde domácí podlehli Laziu Řím 2:3. Do kabin šli hráči Lazia s příznivým výsledkem 1:0, ale brzy po změně stran dvakrát během čtyř minut inkasovali, když nejprve vyrovnal Bonetto a pak z penalty dostal Empoli do vedení Tavano. Poslední slovo ale měli znovu hosté a zápas otočili ještě v během kratšího časového úseku - Tare a Liverani se trefili v rozmezí tří minut.

Prvního vítězství v soutěži dosáhlo Cagliari, které porazilo brankami Davida Suazoa z Hondurasu 2:0 Sampdorii Janov. Díky tříbodovému zisku už není Cagliari poslední v tabulce.

Itálie - 13. kolo:
Ascoli - Palermo 1:1 (52. Ferrante - 36. Bonanni), Cagliari - Sampdoria 2:0 (21. a 52. Suazo), Empoli - Lazio Řím 2:3 (55. Bonetto, 59. Tavano z pen. - 28. Dabo, 77. Tare, 80. Liverani), Juventus Turín - Treviso 3:1 (37. Mutu, 43. Trezeguet, 83. Del Piero - 25. Parravicini), Messina - Inter Milán 1:2 (71. Di Napoli - 7. Recoba, 59. Cambiasso), Parma - Udine 1:2 (89. Corradi - 45+1. a 48. Barreto), Siena - Reggina 0:0, AS Řím - Fiorentina 1:1 (2. Tomassi - 67. Toni z pen.).